Cztery medale Karola na Węgrzech !

Karol Ostrowski uzyskał bardzo dobre wyniki na Zawodach Krajów Europy Środkowej. Na imprezie, która odbyła się w węgierskim Hodmezovasarhely reprezentacja kraju zdobyła 19 medali. Nasz zawodnik wywalczył dwa krążki za starty indywidualne na dystansach stylem dowolnym. Medal złoty otrzymał za przepłynięcie dystansu 50 m. w czasie 0:23,44 sek. , a srebrny otrzymał po przepłynięciu 100 metrów– 0:51,52 sek. Karol dołożył swoją cegiełkę do kolejnych medali polskiej drużyny. Zespół 4 x 100 m. st. zm. w którym obok naszego zawodnika popłynęli Kacper Stokowski, Rafał Kusto, Kacper Stępniak stanął na najwyższym podium. Kolejna sztafeta z Karolem w składzie oraz Kacprem Stokowskim, Michał Cukanowem i Antonim Kałużyńskim wywalczyła drugie miejsce. Łącznie uzyskali czas 3:26.76 i poprawili o ponad dwie sekundy dotychczasowy rekord Polski w kategorii 16-latków. Szybsi od nich okazali się jedynie gospodarze, którym zwycięstwo na ostatniej zmianie zapewnił utalentowany Richard Marton.