Floating Arena Cup 26-27.10.2018 r

To już ósmy raz na szczecińskim basenie odbywał się Międzynarodowy Meeting Pływacki „FLOATING ARENA CUP”. Ponad 100 zawodników z 10 klubów miało okazję wystartować kontrolnie na ulubionym dystansie i nie tylko. Wybór konkurencji był duży. Przy okazji można było wygrać nagrodę finansową do realizacji w najbliższym sklepie z akcesoriami sportowymi. O sukcesie decydowała suma punktów wielobojowych za dwa starty. Wśród dziewcząt w poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyły:

Bartosz Myśliwiec                  -13-14 lat

W trakcie dwudniowych zawodów ustanowiono sześć rekordów klubowych. Autorką trzech z nich jest utalentowana 13-latka Olga Parol. Nowe najlepsze wyniki to 0;29,70 sek. na dystansie 50 m. st. motylkowym, 1;00,34 sek. na 100 m. st. dowolnym oraz 2;24,96 sek. na 200 m. st. zmiennym.  W tej samej kategorii wiekowej nowy rekord MKP ustanowił „żabkarz” Damian Janowski. 50 m. st. klasycznym pokonał w doskonałym czasie 0;32,38 sek. Zagrożone są najlepsze wyniki na dystansach 100m (dyskwalifikacja) i 200 m. st. klas. (zabrakło kilkanaście setnych sekundy). Kolejny rekordzista tym razem w gronie 15-latków to Kacper Korona. Odcinek  50 m. st. motylkowym pokonał w czasie 0;25,92 sek. poprawiając swój własny wynik. Także w kategorii 11-latek wyznaczony został nowy rekord naszego klubu. Wiktoria Modrzyńska pokonała w czasie 11;04,51 sek. najdłuższy dystans zawodów 800 m. st. dowolnym.