Grand Prix Puchar Polski Ostrowiec Świętokrzyski 27-28.04.2019 r.

W okrojonym składzie do Ostrowca Świętokrzyskiego udała się reprezentacja MKP. Większość naszych pływaków szlifuje formę na obiekcie Floating Arena. W kolejnej edycji Grand Prix Puchar Polski wzięło udział  niemal 600 zawodniczek i zawodników z całego kraju. Po raz pierwszy w tak poważnej imprezie brali udział nasi reprezentanci z rocznika 2005. Zaprocentowała ciężka praca na treningach jak również możliwość podpatrywania najlepszych. Jakub Szpaler we wszystkich dystansach stylu grzbietowego okazał się szybszy niż rówieśnicy z inny klubów pływackich. Po raz kolejny poprawił rekordy klubu w kategorii 14-latków podnosząc wysoko poprzeczkę dla innych reprezentantów MKP Szczecin. Dystans 100 m. st. grzb. przepłynął w czasie 1;01,58 sek, a 200 metrów pokonał w czasie 2;17,09 sek. Kuba w klasyfikacji najlepszych zawodników zajął 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Do udanych może zaliczyć swój występ kolega „rekordzisty”  Damian Janowski. Nasz pływak pokonał rówieśników na dystansach 100 i 200 m. st. klasycznym. W kategorii dziewcząt  17-18-letnich dystans 50 m. st. klasycznym najszybciej pokonała Kamila Prusik.