International Swimming Cup Poznań 21-23. 04.2017 r.

Ponad 1000 zawodników ze 110 klubów rywalizowało przez trzy dni na poznańskich Termach Maltańskich. W zawodach uczestniczyli również nasi reprezentanci z roczników 2005 i 2006. Wyprawa była udana. Trójka naszych młodych pływaków stawała na podium.                         MEDALIŚCISrebrny medal na dystansie 200 m. st. dowolnym wywalczyła Wiktoria Truszkowska. Uzyskany przez nią  wynik 2;40,00 sek. to nowy rekord MKP Szczecin w kategorii 11-latków. Również srebrny krążek otrzymał Jakub Szpaler po wyścigu na odcinku 50 m. st. grzbietowym. Wynik 0;31,88 sek. to także rezultat lepszy od dotychczasowego rekordu kategorii 12-latków. Na trzecim stopniu podium stanęła Weronika Włodarczyk, która we wspaniałym stylu pokonała 100 m.  „żabką”. Autorem kolejnego rekordu klubu w kategorii 12-latków został Aleksander Grykień. Dystans 50 m. st. dowolnym przepłynął w czasie 0;28,67 sek.