Karol Ostrowski wicemistrzem Europy !

We wtorek w największym mieście Szkocji –  Glasgow rozpoczęły się Mistrzostwa Europy. Już w pierwszym dniu reprezentanci naszego kraju wywalczyli dwa medale. Najcenniejszy złoty krążek i tytuł Mistrza Europy zdobył Radosław Kawecki. Nasz grzbiecista pokonał dystans 200 m. st. grzbietowym w czasie 1;49,26 sek. Na podium stanęła również sztafeta sprinterów 4 x 50 m. st. dowolnym z reprezentantem naszego klubu Karolem Ostrowskim.  Paweł Juraszek, Marcin Cieślak, Jakub Kraska wraz z Karolem zajęli drugie miejsce ulegając jedynie zespołowi Rosji. Cieszy również wynik naszego pływaka. Płynący na trzeciej zmianie Karol Ostrowski uzyskał wynik poniżej 21 sek. co jest bardzo dobrą prognozą przed indywidualnym występem na tym dystansie.