Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 i 13-letnich. 22-23.03.2018 Szczecin

Jedenaście zespołów klubowych rywalizowało w I rundzie Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12  i 13 – letnich.  W szczecińskiej, regionalnej odsłonie ogólnopolskich zawodów walka  o zwycięstwo trwała do ostatniej konkurencji dwudniowych zawodów. Tym razem w obu grupach wiekowych zwyciężyli pływacy z Koszalina. Wśród 13-latków tuż za nimi uplasowali się nasi reprezentanci.

Najwięcej punktów dla drużyny wywalczyli medaliści:

Jakub Szpaler

1 miejsce          100 m. st. mot.                    1 miejsce            100 m. st. grzb.

1 miejsce          200 m. st. grzb.                   2 miejsce            100 m. st. dow.

Aleksander Grykień

1 miejsce          100 m. st. dow.                   1 miejsce          400 m. st. dow.

2 miejsce            200 m. st. zm.                   3 miejsce            100 m. st. mot.

Stanisław Betka

2 miejsce            100 m. st. grzb.                 2 miejsce            200 m. st. grzb.

3 miejsce            100 m. st. dow.

Damian Janowski

2 miejsce            100 m. st. klas.                  2 miejsce            200 m. st. klas.

Bartłomiej Pieńkowski

Jędrzej Rabiza

????????????????????????????????????3 miejsce            400 m. st. dow.

Zawodnicy z rocznika 2005 zwyciężyli również w sztafetach 4 x 50 m. st. zm  oraz  4 x 50 m.,st. dow. i zdobyli łącznie 18 medali. Płynący w sztafecie zmiennej na pierwszej zmianie Jakub Szpaler poprawił swój własny rekord klubu na dystansie 50 m. st. grzbietowym, który od tej pory wynosi 0;28,84 sek.

W roczniku młodszym nasi pływacy zajęli 3 miejsce ustępując zawodnikom z Koszalina i z Gorzowa.  Siedem krążków wywalczyli:

Wiktoria Truszkowska

2 miejsce            200 m. st. zm.

Karolina Zdrojewska

Nadia Ładziak

3 miejsce            100 m. st. mot.                 3 miejsce            200 m. st. zm.

Jakub Kowalski

3 miejsce            200 m. st. grzb.

Drużyna płynąca w sztafecie 4 x 50 m. st. zm. zajęła 3 miejsce.

Druga finałowa runda zawodów odbędzie się w czerwcu. Grupa 12-latków będzie ścigać się w Szczecinie, a starsi koledzy będą mogli sprawdzić się w Gorzowie Wlkp.