Zachodniopomorska Liga Pływacka – 1.12.2018 Gryfino

Gryfińska „Laguna” gościła pływaków z regionu podczas I rundy Zachodniopomorskiej Ligi Pływackiej. Zacięta rywalizacja młodych zawodników przyniosła zwycięstwo naszym reprezentantom w klasyfikacji medalowej. Szczecinianie wywalczyli 9 medali – 4 złote, 4 srebrne i 1 brązowy. Filarem zespołu był Mateusz Fechner, który otrzymał dwa złote krążki za zwycięstwa na dystansach 50 m. st. motylkowym i 100 m. st. grzbietowym.

Natalia Duda i Pola Gietka

Kolejny złoty medal zdobyła Pola Gietka, która najszybciej pokonała dystans 50 m., st. dowolnym. Dwukrotnie na drugim stopniu podium odbierała gratulacje Natalia Duda. Klasyfikowana z rocznikiem starszym ambitna zawodniczka w doskonały sposób pokonała dystanse 50 m., st. dowolnym i 50 m. st. klasycznym. Wyniki w stylu dowolnym Poli i Natalii to najwartościowsze rezultaty imprezy. Kolejny srebrny medal wręczono Marii Uriasz, która po zaciętej rywalizacji zajęła drugie miejsce w konkurencji 200 m. st. dowolnym. Brązowy medal wywalczył Karol Dej. Nasz pływak z nowym rekordem życiowym zajął 3 miejsce na sprinterskim dystansie 50 m., st. dowolnym. Zawodnicy MKP bardzo dobrze zaprezentowali się również w wyścigach drużynowych. Sztafeta 4 x 50 m., st. dowolnym ( 9-lat i młodsi) w składzie: Natalia Duda, Aleksander Zalewski, Pola Gietka i Karol Dej z bardzo dużą przewagą pokonała rywali. Zespół dziesięciolatków – Mateusz Fechner, Mikołaj Parzy, Jakub Olszewski i Weronika Rybarczyk zajął miejsce drugie. Gospodarzem II rundy zawodów, która odbędzie się w marcu przyszłego roku będzie Koszalin.