Zachodniopomorska Liga Pływacka 13.04.2019 Szczecin

W sobotę na basenie Floating Arena odbyła się finałowa edycja tegorocznej Zachodniopomorskiej Ligi Pływackiej. Zespół MKP Szczecin zwyciężył w klasyfikacji drużynowej pokonując kolegów z Koszalina i Stargardu. Mieliśmy także sukcesy indywidualne. Najlepszą zawodniczką w grupie wiekowej 10 lat i młodsi została 9-letnia Natalia Duda. Na trzecim miejscu w tej samej grupie wiekowej sklasyfikowano Wiktorię Grzelak, a tuż za podium uplasowali się Pola Gietka i Aleksander Zalewski. Nagrody otrzymali także Alan Szelążek (8 miejsce) oraz Anastazja Godlewska i Kuba Olszewski (9 miejsca). Wśród 11-latków 4 miejsce zajął Mateusz Fechner, a Maria Uriasz i Mikołaj Parzy otrzymali nagrody za zajęcie 10 miejsca. Tygodniowa przerwa w treningach związana z akcją protestacyjną nauczycieli nie miała większego wpływu na waleczność młodych pływaków. „Spragnieni wody” masowo poprawiali rekordy życiowe walcząc o medale, dyplomy i lokatę w klasyfikacji końcowej. Wśród medalistów ostatniej rundy znaleźli się:

????????????????????????????????????

DSC_4252

Natalia Duda                      1 miejsce            50 m. st. grzb.                   2 miejsce            100 m. st. zm.

Pola Gietka                        1 miejsce            100 m. st. zm.

Weronika Rybarczyk      1 miejsce            100 m. st. dow

Karina Zabraniak            1 miejsce            100 m. st. klas.

Wiktoria Grzelak              2 miejsce            50 m. st. grzb.                   3 miejsce            100 m. st. zm.

Bartosz Krawczak            2 miejsce            100 m. st. klas.

Mateusz Fechner               3 miejsce            100 m. st. dow

Aleksander Zalewski        3 miejsce            100 m. st. zm.

Zwyciężyły także zespoły sztafetowe 4 x 50 m. st. zmiennym. W drużynie młodszej płynęli: Natalia Duda, Jakub Olszewski, Pola Gietka i Aleksander Zalewski. W składzie zwycięskiego zespołu 11- latków znaleźli się: Mateusz Fechner, Bartosz Krawczak, Maria Uriasz i Weronika Rybarczyk.