Zimowe mistrzostwa Polski juniorów 14-16.12.2018

W Gorzowie Wielkopolskim, Ostrowcu Świętokrzyskim i w Olsztynie odbywały się zimowe mistrzostwa Polski juniorów. Jak zwykle poziom wszystkich imprez był wysoki, a chętnych do medali wielu. Z wszystkich ekip wysłanych na mistrzostwa najlepiej spisali się juniorzy 16-letni.              W Gorzowie Wlkp. złoty medal w wyścigu na dystansie 100 m. st. mot. wywalczył Jarosław Kryś. Jego wynik 0;55,09 sek. to nowy rekord klubu. Jarek jeszcze trzy razy w finałach walczył o medal, ale do podium brakowało kilkanaście setnych sekundy. Dystanse  100 m. st. zm. – 0;58,63 sek. oraz na 200 m. st. mot. 2;04,41 sek. pokonał szybciej niż dotychczasowe rekordy klubu zajmując czwarte miejsca. Na piątej pozycji sklasyfikowany został po sprinterskim wyścigu na dystansie 50 m. st. mot.

Po raz pierwszy na podium mistrzostw Polski stanęła Kamila Prusik. Nasza sympatyczna „żabkarka” od kilku lat ocierała się o podium, ale w tym roku szalenie szybko pokonała odcinek 50 m. st. klas. (0;32,13 sek.) zdobywając srebrny medal i ustanawiając nowy rekord klubu. Kamila dobrze zaprezentowała się także na 100 m. st. klas. gdzie zajęła 5 miejsce i uzyskała życiowy wynik.

Trzeci krążek nasze reprezentantki wywalczyły w wyścigu drużynowym 4 x 100 m. st. zm.

Aleksandra Górnicka, Kamila Prusik, Maja Skowron i Dominika Środa po zaciętym boju z krakowiankami zajęły drugie miejsce uzyskując czas 4;19,33 sek.received_320605575458991

W finale Gorzowskiej imprezy startowali również:

Aleksandra Górnicka

4 miejsce            100 m. st. grzb. /  5 miejsce       50 m. st. grzb. /

5 miejsce            200 m. st. grzb.

Maria Wardak                       4 miejsce            50 m. st. mot.

Krystian Klisz                        5 miejsce            1500 m. st. dow.

Kacper Kolańczyk                 5 miejsce            50 m., st. dow.

Aleksandra Kupis                 6 miejsce            200 m. st. grzb.                 9 miejsce            100 m. st. grzb.

Maja Skowron                       6 miejsce            50 m. st. mot.

9 miejsce            100 m. st. mot.  (rekord MKP 1:03,89 sek.)

Jakub Aleksander                7 miejsce             50 m., st. dow.

W finałach zaprezentowali się: Eryk Dębski – Kornaga i Mateusz Góral

W Ostrowcu Świętokrzyskim spotkali się najlepsi pływacy 15-letni. W tym gronie bardzo walecznie spisywał się Kacper Korona. Nasz pływak pięciokrotnie rywalizował w finale A, jednak w konkurencjach wybranych przez naszego pływaka medaliści z innych klubów pływali szybciej niż o rok starsi 16-latkowie w Gorzowie . Efekt tych wyczynów to 5 rekordów klubowych:

5 miejsce            50 m. st. mot.                  0;25,67 sek.IMG_8942

6 miejsce            200 m. st. zm.                   2;10,53 sek.

7 miejsce            200 m. st. mot.                 2;05,33 sek.

7 miejsce            100 m. st. mot.                 0;57,26 sek.

FA                       400 m. st. zm.                   4;40,78 sek.

W wyścigach pocieszenia – finałach B zaprezentowali się: Weronika Garbarczyk, Oliwia Walczak, Mikołaj Gorra

W Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 14-letnich, które odbyły się w Olsztynie trójka naszych pływaków zakwalifikowała się do finałów B. Alicja Figas, Alan Kurek i Bartosz Myśliwiec poprawili rekordy życiowe