Karol Ostrowski na drugim stopniu podium w mistrzostwach seniorów.

Od środy do niedzieli trwać będą   Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców. Zawody w Lublinie to jeden z ostatnich momentów na wykonanie minimum olimpijskiego oraz minimum mistrzostw Europy dla zawodników mających aspirację do udziału w najważniejszych imprezach międzynarodowych. Już w pierwszym dniu zawodów srebrny medal na dystansie 50 m. stylem dowolnym wywalczył Karol Ostrowski. Nasz zawodnik zawodnik uzyskał czas 22.06, tylko  o 0,04 sekundy gorszy od minimum kwalifikacyjnego do igrzysk w Tokio. Piąte miejsce w finale na tym samym dystansie wywalczył z czasem 0;22,70 sek. Jakub Książek. Osiągnięcie to zapewniło mu brązowy medal w kategorii młodzieżowców. Brązowy medal  w kategorii młodzieżowców otrzymała także Weronika Margula. Nasza specjalistka od długich dystansów w stawce seniorskiej zajęła 5 miejsce w wyścigu na 800 m. st. dow. z czasem 9;08,93 sek. Nasi medaliści przez cały sezon trenowali w uczelnianych zespołach akademickich w USA. Są jeszcze szanse na wykonanie minimów w kolejnych dniach zawodów.