Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12-letnich – II runda 14-15.06.2022 Szczecin

Siedem zespołów wystartowało w II rundzie Drużynowych Międzywojewódzkich  Mistrzostw Młodzików 12-letnich. Drużyna MKP Szczecin w efekcie dwudniowych zmagań zajęła i miejsce z dorobkiem 34 medali. Nasi pływacy wywalczyli łącznie 12 511 pkt wielobojowych. Suma osiągnięć z obu rund ogólnopolskiej rywalizacji powinna nasz zespół uplasować wysoko wśród rówieśników z całej Polski. Zdecydowaną liderką naszego zespołu była Natalia Duda. 12-letnia pływaczka wywalczyła 4 złote medale w konkurencjach indywidualnych przyczyniła się walnie także do sukcesów w wyścigach sztafetowych. Podczas imprezy we Floating Arena Natalia poprawiła 4 rekordy klubowe w swojej kategorii wiekowej. Nowe „rekordowe” wyniki to:

100 m. st. dowolnym     1;01,13 sek.

200 m. st. zmiennym     2;32,65 sek.

400 m. st. dowolnym     4;43,41 sek.

Do sukcesu drużynowego przyczynili się również inni medaliści spod znaku MKP Szczecin (w nawiasie miejsce na podium)

Mateusz Hajdukiewicz                  (1,2,3)

Tomas Bujnowski                            (1,2)

Wojciech Trojga                               (1,2)

Natasza Michalczyszyn                  (1,3)

Aleksander Popielski                     (1,3)

Krzysztof Chabowski – Palonka  (2,2,3)

Adam Stachowiak                           (2,2,3)

Alicja Nowak                                     (2,3,3)

Eliza Stachowska                             (2,3,3)

Filip Michalczyszyn                         (2,33)

Szymon Blank                                   (3)

Startujący poza konkursem Mariusz Ogórek wykorzystał zawody 12-latków do poprawienia rekordów klubowych w kategorii 10-latków. Mariusz ustanowił nowe rekordy na dystansach: