Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18-letnich

Przez 5 dni Bydgoszcz była stolicą Polskiego pływania. W dniach 1-5.12.2021 Pływalnia „Astoria” gościła najlepszych pływaków z krajowych klubów, którzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: seniorów, młodzieżowców oraz  juniorów 17 i 18-letnich. Wśród nich aktywną rolę odegrali reprezentanci Miejskiego Klubu Pływackiego Szczecin. Nasi pływacy wywalczyli łącznie 20 medali : 7 w seniorach, 7 w kategorii młodzieżowców oraz 6 w juniorach.

Już tradycyjnie w walce o mistrzowskie medale nie zawiódł Filip Zaborowski. Nasz kraulista z zwyciężył na dystansach 400 (3;42,16 sek.) i 800 metrów (7;46,07 sek.) zajął również 3 miejsce w wyścigu na dystansie 200 metrów (1;45,60 sek). Warto wspomnieć, że po tej imprezie Filip znajduje się na szczycie listy multi-medalistów naszego klubu  z dorobkiem 85 medali mistrzostw Polski.

Za to pierwsze krążki dla szczecińskiego klubu wywalczyła Klaudia Tarasiewicz. Trzy medale w kategorii senior i 3 wśród juniorów nasza pływaczka wywalczyła na dystansach kraulowych. Jej osiągnięcia to: srebrne medale na dystansach 800 (8;34,23 sek.) i 1500 metrów (16;30,93 sek.) oraz brązowy krążek na dystansie 400 metrów (4;09,37 sek). Wszystkie rezultaty to nowe rekordy MKP Szczecin zarówno w kategorii 17- latek jaki OPEN.

Na seniorskim podium dekorowana była także sztafeta dziewcząt 4 x 200 m. st. dowolnym. Nasz zespół w składzie: Weronika Mrożek, Milena Możdżan, Alicja Figas i Klaudia Tarasiewicz zajął z czasem 8;20,99 sek. 3 miejsce. W kategorii juniorek nasze pływaczki za to osiągnięcie otrzymały medale srebrne.

W kategorii młodzieżowców na podium stanęli:

Srebrne medale:

Natalia Fryckowska            50 m. st. dowolnym                       0;25,22 sek.

Sztafeta mieszana                4 x 50 m. st. zmiennym                 1;45,61 sek.

Michał Bieroński, Natalia Fryckowska, Janusz Ciarczyński, Katarzyna Rogowska

Sztafeta mężczyzn                          4 x 100 m. st. dowolnym              3;21,79 sek.

Michał Bieroński, Krystian Czeszewski, Janusz Ciarczyński, Kacper Kolańczyk

Sztafeta mieszana                           4 x 50 m. st. dowolnym                1;35,41 sek.

Michał Bieroński, Kacper Kolańczyk, Natalia Fryckowska, Katarzyna Rogowska

Brązowe medale:

Natalia Fryckowska                                       100 m. st. dowolnym                     0;55,72 sek.

Marcelina Haławczak                                    200 m. st. motylkowym                2;31,23 sek.

Katarzyna Rogowska                                      100 m. st. zmiennym                     1;03,27 sek.

W kategorii juniorów 17-18- letnich oprócz Klaudii Tarasiewicz i sztafety 4 x 200 kobiet w ostatnim dniu mistrzostw srebrny krążek wywalczył Kacper Korona. Nasz pływak dystans 200 m. st. zmiennym pokonał w czasie 2;01,06 sek. Kacper na dystansie 100 m. st. zmiennym wynikiem 0;56, 71 sek. poprawił rekord klubu w kategorii OPEN. Z brązowym medalem z Bydgoszczy powróciła Milena Możdżan, która jako trzecia ukończyła trudny dystans 400 m. st. zmiennym z wynikiem 4;50,59 sek. Kolejna rekordzistka klubu w kategorii OPEN to Natalia Fryckowska, która dystans 50 m. st. motylkowym przepłynęła w czasie 0;26,69 sek. Tej samej sztuki dokonał Michał Bieroński w konkurencji 100 m. st. grzbietowym. Nowy rekordowy rezultat to 0:54,12 sek.