Pływanie. Brąz i rekord Pawła Sendyka – Kurier24.pl

W ostatnim dniu pływackich mistrzostw Polski rozgrywanych w Lublinie świetnie spisał się podopieczny trenera Jerzego Troszczyńskiego z MKP Szczecin, zaledwie 18 letni Paweł Sendyk.

W wyścigu na 50 m st mot zajął trzecie miejsce, wywalczył brązowy medal i poprawił własny rekord Polski 18 latków o 0,01 sekundy. Naszemu juniorowi zabrakło 0,6 sekundy do uzyskania minimum na przyszłoroczne mistrzostwa Europy, ale może mieć satysfakcję, że w finale przegrał jedynie z najbardziej utytułowanymi polskimi pływakami ostatnich lat: Konradem Czerniakiem, który wynikiem 22,64 poprawił rekord Polski, oraz Pawłem Korzeniowskim.

????????????????????????????????????

P. Sendyk i J. Troszczyński

Pływacy MKP Szczecin wywalczyli podczas mistrzostw Polski pięć medali – trzy srebrne wywalczył Filip Zaborowski, a brązowe: Mateusz Sawrymowicz i Paweł Sendyk. Nasi reprezentanci przywieźli także cztery medale w kategorii młodzieżowców. Posiadaczem trzech został ponownie Filip Zaborowski (takie same jak w kategorii senior), a czwarty zdobyła nasza jedyna w tym gronie zawodniczka Hanna Bakuniak. Hania na trzecim miejscu ukończyła dystans 1500 st. dow. w czasie 17:12,69 sek.