Zachodniopomorska Liga Pływacka II runda

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY

 ZAWODÓW Z CYKLU
„ZACHODNIOPOMORSKA LIGA PŁYWACKA” 2017/2018

II EDYCJA – Choszczno 10.02.2018 r.

 

  1. Termin i miejsce zawodów:
  • 10.02.2018 r.
  • Choszczno, basen „Wodny Raj” Centrum Rekreacyjno-Sportowego w Choszcznie
  1. B. Chrobrego 33;
  2. Organizator:
  • Zachodniopomorski Okręgowy Związek Pływacki,
  • Urząd Miejski w Choszcznie;
  • Uczniowski Klub Sportowy „FOKA” Choszczno,
  • Centrum Rekreacyjno-Sportowe w Choszcznie;
  1. Przepisy techniczne:
  • Pływalnia długość – 25m,
  • 6 torów,
  • temperatura wody – 27 °C,
  • Zawody rozgrywane zgodnie z przepisami PZP,
  • Pomiar czasu elektroniczny;

 

  1. Zasady uczestnictwa:
  • Uczniowie klas 3 (rocznik 2008 i młodsi) i 4 (rocznik 2007) Szkoły Podstawowej
    (dziewczęta i chłopcy);
  • Dopuszcza się do startu zawodników młodszych, pod warunkiem że zawodnik znajduje się w składzie drużyny (nie ma startów PK);
  • W zawodach startują reprezentacje klubów składające się z maksymalnie 24 osób
    w każdym roczniku (ich ilość może być mniejsza), 12 chłopców i 12 dziewczynek.
  • Każdy zawodnik może startować 2 razy indywidualnie i raz w sztafecie, podczas każdej rundy zawodów.
  • Najlepsza sztafeta powinna składać się z 2 chłopców i 2 dziewczynek, w pozostałych sztafetach składy dowolne.

 

  1. Punktacja:

Indywidualna: nie prowadzi się punktacji indywidualnej w poszczególnych rundach (zawodach)

 

Sztafety: Klub może wystawić dowolną liczbę sztafet. Punkty do klasyfikacji drużynowej za sztafety zdobywa wyłącznie najlepsza sztafeta z danego klubu. Jednocześnie na podium może stanąć tylko najlepsza sztafeta z danego klubu.

 

Drużynowa: Punkty dla klubu zdobywają zawodnicy, którzy zajmą 2 najwyższe miejsca
w każdej konkurencji zawodów.

Klasyfikacja końcowa:

  • Klasyfikacja indywidualna – zawodnik/czka musi zostać sklasyfikowany/a we wszystkich konkurencjach podczas czterech rund.

(Wygrywa zawodnik najbardziej wszechstronny – suma punktów wielobojowych).

O wyniku końcowym decyduje suma punktów zdobytych przez danego zawodnika w: 6 konkurencjach – dla rocznika starszego; 4 – dla rocznika młodszego. W przypadku, gdy zawodnicy będą posiadali taką samą ilość punktów o zwycięstwie decyduje ilość miejsc wyższych!!!

 

  • Klasyfikacja drużynowa – Wygrywa drużyna, która podczas 4 rund zdobędzie jak największą ilość punktów.

 

  1. Zgłoszenia:

 

  1. Nagrody:
  • Medale za miejsca 1-3; dyplomy za miejsca 1-8 we wszystkich konkurencjach indywidualnych oraz dyplomy za miejsca 1-3 w sztafetach;

 

  1. Koszty:
  • Opłata startowa 30 zł od zawodnika pokrywają poszczególne kluby, łącznie
    z gospodarzem każdej rundy.

 

  1. Program zawodów:

 

10:00 – 10.50 – rozgrzewka

11:00 – rozpoczęcie zawodów

 

Konkurencje:

  DZIEWCZĘTA   CHŁOPCY
1 100 m. klasycznym (2006) 2 100 m. klasycznym (2006)
3 50 m. grzbietowym (2007 i młodsi) 4 50 m. grzbietowym (2007 i młodsi)
5 100 m. dowolnym (2006) 6 100 m. dowolnym (2006)
7 100 m. zmiennym (2007 i młodsi) 8 100 m. zmiennym (2007 i młodsi)
9 200 m. zmiennym (2006) 10 200 m. zmiennym (2006)
11 sztafeta mieszana 4 x 50 m. zmiennym (2007) 12 sztafeta mieszana 4 x 50 m. zmiennym (2006)

 

Kontakt: tel. 502 324 687 – Waldek Mężykowski