Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 13-16.07.2023 Gliwice

Osiem medali wywalczyli reprezentanci MKP Szczecin podczas  Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.  Cztery razy  gratulacje na podium odbierał Michał Gnaczyński.  Nasz kraulista zupełnie nie zagrożony jako pierwszy ukończył konkurencję 800 m. st. dowolnym w czasie nowego rekordu klubowego 8;18,26 sek. Podobnie zakończyła się rywalizacja na 1500 metrów. Michał jako pierwszy ukończył najdłuższy dystans zawodów z nowym rekordu klubu 15;57,52 sek. Kolejnym złotym medalem naszego zawodnika zakończyła się rywalizacja na dystansie 400 m. st. dowolnym gdzie uzyskał doskonały rezultat 3;59,14 sek. Trzeci, srebrny tym razem  krążek zawisł na szyi Michała po dystansie 200 m. st. dowolnym – 1;54,67 sek. Już w pierwszej konkurencji zawodów  na najwyższym stopniu podium stanęła Weronika Małolepsza. Nasza specjalistka od długich dystansów zdecydowanie najszybciej przepłynęła dystans 1500 m. st. dowolnym uzyskując czas 17;48,42 sek. W trójce najlepszych kraulistek znalazła się również po ukończeniu wyścigu na 800 metrów. Weronika z czasem 9;26,12 sek. zajęła 3 miejsce. O trzy srebrne medale powiększył swoją  kolekcję Miłosz Piętka. Dystans 800 metrów przepłynął w czasie 8;29,61 sek. a na pokonanie 400 m potrzebował  4;04,32 sek. W kolejnym starcie na 1500 metrów Miłosz już tradycyjnie uplasował się na trzecim miejscu uzyskując czas 16;09,60 sek. O podium otarli się kolejni nasi reprezentanci.  „Delfinistka” Anna Duda w finale 100 m. st. motylkowym  zajęła niezbyt lubiane przez sportowców 4 miejsce z wynikiem lepszym od rekordu MKP – 1;04,62 sek. Wyścig na 50 metrów „motylkiem” Ania ukończyła na 5 miejscu, 200 metrów miejsce 6.  Niedosyt czuje prawdopodobnie Patryk Pronin. W konkurencji 100 m. st. klasycznym zajął 4 lokatę, w wyścigu sprinterskim na 50 metrów sklasyfikowany został na miejscu 5, a 200 m. st. klasycznym ukończył jako 6. W punktacji drużynowej zespół MKP Szczecin zajął 3 miejsce, a w klasyfikacji medalowej 4 lokatę.