Wiktoria Guść z medalami Mistrzostw Europy!!!

W trzecim dniu pływackich zmagań na mistrzostwach Europy reprezentacja Polski zdobyła pierwszy medal . Na najniższym stopniu podium stanęła sztafeta 4 x100 m. stylem dowolnym kobiet. W zespole doskonale spisała się reprezentantka MKP Szczecin Wiktoria Guść. Wraz z Wiktorią w finale popłynęły Kornelia Fiedkiewicz (która zastąpiła występującą w eliminacjach Julię Maik), Zuzanna Famulok i Aleksandra Polańska. Polki uzyskały czas 3:41.01 sek, nieznacznie pokonując dobrze finiszujące Izraelki. Przed nimi w klasyfikacji końcowej znalazły się tylko Węgierki i Dunki. W sobotę kolejny – tym razem srebrny medal Wiktoria wywalczyła w sztafecie 4 x 200 m. st. dowolnym mix. Wraz z Bartoszem Piszczorowiczem, Kamilem Sieradzkim i Zuzanną Famulok uzyskali wynik 7:35,08 sek. Szybciej popłynęli jedynie reprezentanci Węgier. Nasza pływaczka miała udział w kolejnym medalowym osiągnięciu polskiej ekipy. Ekipa w składzie Bartosz Piszczorowicz, Dominik Dudys, Aleksandra Polańska i Wiktoria Guść  wprowadzili  do finału sztafetę 4 x 100 m. st. dowolnym mix. Płynący w finale Mateusz Chowaniec, Kamil Sieradzki, Zuzanna Famulok i Kornelia Fiedkiewicz stoczyli emocjonującą walkę o podium z Węgrami, Serbami, Niemcami i Izraelczykami. Triumfowali Madziarzy, ale nasi reprezentanci dopłynęli do mety na drugiej pozycji.

W indywidualnym starcie Wiktoria Guść w półfinale 200 m stylem dowolnym popłynęła tylko piętnaście setnych sekundy wolniej od rekordu życiowego, ale miejsca w ósemce to nie dało. Wynik 1:59.55 uplasował ja na 11 miejscu.