Sukcesy reprezentantek MKP Szczecin na Uniwersjadzie i Mistrzostwach Europy do lat 23.

W sierpniu zawodniczki MKP Szczecin brały udział w dwóch światowych imprezach sportowych. W lipcu i sierpniu  chińskim Chengdu odbywała się Uniwersjada.  W Kadrze Narodowej na tę imprezę znalazła się   Wiktoria Guść – reprezentantka MKP Szczecin i studentka Instytutu Kultury Fizycznej Uniwersytetu Szczecińskiego. Nasza pływaczka spisała się rewelacyjnie zdobywając srebrny medal w sztafecie 4×100 m st. zm. mix.

Uniwersjada-Chengdu 1-07 – 7.08.2023

Sztafeta 4 x 100 zm mix – 2 m

Sztafeta 4 x 100 dow       –  6 m

200 m. st. dow. 2:01,74  – 7 m

W Dublinie 11.08.2023  rozpoczęły się  pierwsze w historii mistrzostwa Europy do lat 23 w pływaniu. W  22-osobowej reprezentacji Polski znalazły się dwie pływaczki MKP Szczecin: Wiktoria Guść i Klaudia Tarasiewicz. Wiktoria startowała w wyścigu drużynowym  4 x 100 dow mix, w którym zespół polski zajął 1 miejsce. Indywidualnie zajęła 6 pozycję w rywalizacji na 400 m. st. dowolnym uzyskując czas 4;18,46 sek. Płynąca w finałach Klaudia zajęła 5 miejsce na 400 m. st. dowolnym (4;15,12 sek), 5 na 800 m. st. dowolnym (8;49,99 sek) i 6 miejsce na dystansie 1500 m. st. dowolnym (17;00,55 sek.). Biało-czerwoni w tym zestawieniu drużynowym zajęli bardzo dobrą, czwartą pozycję. Łącznie stawali na podium 11 razy (5-3-3).