Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży i Mistrzostwa Polski Juniorów 17 i 18-letnich

Zakończyły się ostatnie w tym roku szkoleniowym krajowe imprezy centralne w pływaniu. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w  której brali udział zawodnicy  16-letni odbywała się w Lublinie. Starsi pływacy 17 – 18- letni rywalizowali w Olsztynie. W obu imprezach reprezentanci MKP Szczecin wywalczyli łącznie 12 medali. Sześć razy na podium w Lublinie medale odbierało dwoje naszych długodystansowców:

złoty medal      Zofia Kondrasiuk      1500 m. st. dowolnym    17;38,00 sek.

złoty medal      Zofia Kondrasiuk      800 m. st. dowolnym       9;15,06 sek.

złoty medal      Zofia Kondrasiuk      400 m. st. dowolnym      4;29,52 sek.

srebrny medal   Zofia Kondrasiuk      400 m. st. zmiennym      5;10,52 sek.

srebrny medal  Mateusz Ciba             800 m. st. dowolnym      8;29,58 sek.

srebrny medal  Mateusz Ciba             1500 m. st. dowolnym    16:16,07 sek.

Blisko podium – na 4 miejscach zakończyli rywalizację – Mateusz Jeniec na dystansie 100 m. st. motylkowym  – 0;57,42 sek oraz 7 – 200 mot, 9 – 50 mot sek. oraz Mateusz Ciba na 400 m. st. dowolnym (4;06,68 sek). Zespół szczeciński zajął 4 miejsce w klasyfikacji medalowej.

W Olsztynie łupem naszych pływaków padło również 6 medali:

złoty medal        Michał Gnaczyński    1500 m. st. dowolnym    15;41,51 sek.

złoty medal        Michał Gnaczyński    800 m. st. dowolnym      8;09,60 sek.

srebrny medal   Michał Gnaczyński   400 m. st. dowolnym      3;58,42 sek.

srebrny medal   Miłosz Piętka            1500 m. st. dowolnym    16;12,19 sek.

brązowy medal Miłosz Piętka              800 m. st. dowolnym      8;28,51 sek.

brązowy medal Anna Duda                  200 m. st. motylkowym  2;23,76 sek.

W finałach A  o medale i życiówki walczyli:

Radosław Kryś (4 – 400 zm, 6 – 200 zm), Anna Duda (5 – 100  mot 1;03,28 sek. rekord MKP Szczecin w kategorii 17-latek, 8 – 50 mot), Weronika Małolepsza (5 – 1500 dow, 6 – 800 dow)). Aleksander Król 6 – 100 klas), Miłosz Piętka (7 – 400 dow), Patryk Pronin (7 – 200 klas).

W ciągu 24 lat od momentu powstania MKP, aż do dzisiejszych zawodów  zawodnicy reprezentujący szczeciński klub wywalczyli w mistrzostwach Polski wszystkich kategorii wiekowych ponad 1800 medali. Jubileuszowy 1800-ny krążek wywalczyła na 400 m. st. dowolnym Zofia Kondrasiuk w Lublinie, a nową „setkę” 1801 medalem rozpoczął na tym samym dystansie Michał Gnaczyński w Olsztynie.