Marszałek nagrodził sportowych czempionów

25 lut 2016 14:42 Autor: Łukasz Jucha

                    Marszałek województwa Olgierd Geblewicz (drugi z lewej) i wicemarszałek Jarosław Rzepa  wraz z nagrodzonymi sportowcami i trenerami. Medaliści najważniejszych imprez sportowych oraz ich szkoleniowcy odebrali nagrody Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego za osiągnięcia w 2015 roku. Olgierd Geblewicz uhonorował w sumie 41 osób. Wyróżnienia wręczone zostały podczas gali „Sportowego Podsumowania Roku”, która odbyła się w czwartek, 25 lutego br.


Nagrody odebrali medaliści mistrzostw świata i Europy w różnych kategoriach wiekowych w dyscyplinach olimpijskich. Byli to: lekkoatleci, kolarze, pływacy, zapaśnicy, bokserzy i triathloniści. Wśród uhonorowanych znaleźli się m.in: Ewa Durska, Daria Pikulik, Agnieszka Zacharek, Mateusz Miłek, Paweł Sendyk i Maciej Sochal.
– Człowiek stara się walczyć przez całe życie ze swoimi słabościami. Najlepszym tego przykładem jest sport. Jego magii nie byłoby jednak, gdyby nie osiągnięcia, których autorami jesteście Państwo. Pokazujecie nam wszystkim właściwą drogę, dlatego podwójnie doceniam coroczne spotkania naszej zachodniopomorskiej rodziny sportowej. Cieszy mnie fakt, że w tym gronie są młodzicy, juniorzy i sportowcy niepełnosprawni. Rok 2015 nie był łatwy, ale wierzę, że 2016 będzie lepszy. W tegorocznym budżecie na sferę kultury fizycznej zaplanowaliśmy około 4 miliony złotych. To między innym fundusze na nagrody i stypendia sportowe. Działania o tyle ważne, że dla sportu to rok wyjątkowy, rok Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Rio de Janeiro – podkreślił marszałek województwa Olgierd Geblewicz. Na nagrody władze samorządu województwa przeznaczyły ponad 100 tysięcy złotych. Sportowcy i trenerzy otrzymali od 2 do 4 tysięcy złotych.
Tradycyjnie podczas gali, w której udział wzięło blisko 100 gości: sportowców, trenerów i działaczy, wyróżnienia trafiły również do najaktywniejszych sportowo w ubiegłym roku klubów, gmin, powiatów i szkół na Pomorzu Zachodnim.
Uroczystość miała miejsce w odnowionej Sali Anny Jagiellonki w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Oprócz marszałka Olgierda Geblewicza, Zarząd Województwa reprezentował wicemarszałek Jarosław Rzepa. Nie zabrakło również wiceprezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Ryszarda Stadniuka, który na ręce marszałka województwa przekazał pamiątkowe wydawnictwo związane z udziałem polskich sportowców w Europejskich Igrzyskach Młodzieży.

foto

Dodaj komentarz