Memoriał Marka Petrusewicza 27-28.10.2023 Wrocław

To był już XXXIV Memoriał Marka Petrusewicza. Jak zwykle impreza z atrakcyjnymi nagrodami i mocną międzynarodową obsadą zgromadziła na starcie niemal 800 zawodniczek i zawodników. Wśród nich byli również pływacy MKP Szczecin walczący  o medale, minima na MP i rekordy życiowe. I to z dobrym skutkiem. Trzykrotnie na najwyższym stopniu podium gratulacje odbierała Wiktoria Guść. Nasza pływaczka najszybciej ukończyła konkurencje: 200 dow. (1;57,25 sek.), 200 zm (2;14,67 sek.) i 400 dow. (4;09,47 sek). Złotymi medalami udekorowano również zespół sztafetowy 4 x 50 m. st. dow. mix w składzie Paula Karlińska, Wiktoria Guść, Konrad Czerniak i Tomasz Polewka. Z dwoma medalami powrócił z Wrocławia Konrad Czerniak. Nasz utytułowany zawodnik zajął 2 miejsca w sprinterskich wyścigach na 50 dow. (0;21,64 sek.) i 50 mot. (0;22,87 sek). Na 3 pozycji  dystans 400 dow. z wynikiem 3;52,52 sek. ukończył Filip Zaborowski, a na najniższym stopniu podium brązowe medale odebrali uczestnicy wyścigu 4 x 50 zm. mix.  Tomasz Polewka, Wiktoria Guść, Konrad Czerniak i Paula Karlińska.

Na wrocławskim basenie bardzo dobrze spisali się także nasi juniorzy, którzy zdominowali konkurencję 400 m. st. dowolnym. Najszybciej dystans ten pokonali: Zofia Kondrasiuk (4;26,16 sek.) i Michał Gnaczyński (3:53,71 sek). Medal srebrny z nieznaczną stratą do zwyciężczyni wywalczyła Weronika Małolepsza (4;26,58 sek).

W trakcie imprezy Tomasz Polewka poprawił rekord klubu w kategorii OPEN na dystansie 100 m. st. grzbietowym. Rekordowy rezultat to 0;52,92 sek.

Do finałów memoriału zakwalifikowali się oprócz wyżej wymienionych: Anna Duda, Kacper Czapla, Krystian Czeszewski.