Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 13-letnich II runda Bydgoszcz 17-18.06.2023

Bydgoszcz i Ostrowiec Świętokrzyski gościły pływaczki i pływaków  startujących w  II rundzie Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 13-letnich. Reprezentacja Miejskiego Klubu Pływackiego bardzo udanie zaprezentowała się na 25 metrowym basenie „Astoria”. Podczas dwudniowych zmagań nasi zawodnicy wywalczyli łącznie 14 722 pkt. i minimalnie przegrali walkę o zwycięstwo z kolegami z UKS G-8 Bielany Warszawa (14 767 pkt)

. Największy udział w tym sukcesie przypadł najlepszej zawodniczce imprezy Natalii Dudzie. Nasza pływaczka czterokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium i przy okazji poprawiła dwa rekordy klubu:

100 m. st. dowolnym     0;59,90 sek.       rekord MKP

400 m. st. dowolnym     4;36,52 sek.       rekord MKP

100 m. st. motylkowym 1;06,20 sek.

200 m. st. zmiennym      2;27,06 sek.

Brązowy medal w Bydgoszczy wywalczył Krzysztof Chabowski – Palonka. Nasz kraulista dystans 400 m. st. dowolnym pokonał w czasie 4;31,68 sek. W ósemce najlepszych zawodników na poszczególnych dystansach uplasowali się: Natasza Michalczyszyn, Alicja Nowak, Mateusz Hajdukiewicz i Aleksander Popielski.

Cztery zespoły klubowe startujące w Ostrowcu Świętokrzyskim zgromadziły ponad 15 000 pkt, więc po zsumowaniu wszystkich rezultatów zespół MKP Szczecin zajął wysokie 6 miejsce w Polsce.