Mistrzostwa Polski Juniorów 14 i 15 letnich 5-7.07.2019 r

W bardzo dobrych nastrojach powrócili z Olsztyna nasi 14-latkowie. Na swoich pierwszych juniorskich mistrzostwach Polski bardzo mocno zaznaczyli swoją obecność zdobywając 6 medali, poprawiając rekordy życiowe i rekordy Miejskiego Klubu Pływackiego. Pierwszy złoty krążek dla naszego klubu wywalczył Damian Janowski. Po zaciętym wyścigu z reprezentantem Wrocławia uzyskał rewelacyjny czas 2:27,91 sek. będący jednocześnie rekordem klubu. Na najwyższym stopniu podium udekorowany został zespół chłopców 4 x 100 m. st. dow.                              W ekipie, która pokonała 400 metrów w czasie 3:50,81 sek. popłynęli: Aleksander Grykień, Jakub Szpaler, Damian Janowski oraz Stanisław Betka.  Drużyna w tym samym składzie zajęła 2 miejsce w  konkurencji 4 x 100 m. st. zm. Czas zespołu to 4;16,27 sek. Równie dobrze wypadli nasi pływacy specjalizujący się w dystansach średnich. Stanisław Betka, Jędrzej Rabiza, Bartłomiej Pieńkowski i Aleksander Grykień zajęli drugą lokatę w wyścigu sztafet 4 x 200 m. st. dow.  Do równego rachunku 2 złotych i 2 srebrnych medali szczecinianie dołożyli jeszcze 2 brązowe krążki. Gratulacje za zajęcie 2 miejsca na dystansie 200 m. st. zm. (2;27,23 sek. – rekord MKP) odebrała Olga Parol. Takie samo wyróżnienie otrzymał Jakub Szpaler, który dystans 50 m. st. grzb. pokonał w czasie 0;29,63 sek.  Dorobek szczecińskiego zespołu byłby jeszcze bardzie okazały, ale jak to czasami bywa kończyło się miejscem tuż za podium. W finałach A olsztyńskich mistrzostw wystąpili:

Stanisław Betka

4 miejsce    100 m. st. dow.                       rekord MKP 0;56,24 sek.

4 miejsce    50 m. st. grzb.

8 miejsce    200 m. st. grzb.

Aleksander Grykień

4 miejsce            50 m. st. dow.                  rekord MKP  0;25,64 sek.

Jakub Szpaler

4 miejsce            200 m. st. grzb.                 rekord MKP  2;16,33 sek.

Olga Parol

5 miejsce            50 m. st. dow.

6 miejsce            200 m. st. mot.

7 miejsce            100 m. st. mot.                 rekord MKP 1;06,59 sek.

Damian Janowski

5 miejsce            100 m. st. klas.                  rekord MKP  1;09,92 sek.

7 miejsce            50 m. st. klas.

Jędrzej Rabiza

6 miejsce            1500 m. st. dow.

7 miejsce            400 m. st. dow.

Bez zdobyczy medalowych powrócili z Oświęcimia nasi 15-latkowie. Trójka naszych reprezentantów zakwalifikowała się do finału B.  Dokonali tego Bartosz Myśliwiec (100 i 200 m. st. dow.), Alicja Figas (400 m. st. zm.) oraz Hubert Piętka (400 m. st. zm.)