24Kurier.pl Oskar Krupecki wśród laureatów 68. Plebiscytu Sportowego „Kuriera Szczecińskiego”.

W poniedziałkowy wieczór w Centrum Konferencyjnym Hanza Tower przy al. Wyzwolenia odbyła się Uroczysta Gala Mistrzów Sportu, na której podsumowano wyniki 68. Plebiscytu Sportowego „Kuriera Szczecińskiego” na 10 najlepszych sportowców i 3 trenerów województwa zachodniopomorskiego Anno Domini 2022, a podobnie jak przed rokiem głosami naszych Czytelników zwyciężył lekkoatleta Patryk Dobek, zaś najlepszym szkoleniowcem wybrany został sportowy nauczyciel pływania Oskar Krupecki.

Wyboru dokonali, jak już wspomnieliśmy, Czytelnicy „Kuriera Szczecińskiego”, na tradycyjnych kuponach papierowych oraz za pośrednictwem SMS-ów, a dodajmy, że w tym roku telefonicznych notowań było znacznie więcej niż tych pierwszych. Może dlatego, że SMS-y przyjmowaliśmy  tydzień dłużej niż kupony…? Dziesiątkę najlepszych sportowców 2022 roku zdominowali lekkoatleci, których było aż pięcioro, w tym troje z MKL-u Szczecin, a ponadto byli zawodnicy OSoT-u Szczecin i Barnima Goleniów. Przedstawiciele królowej sportu zajęli aż połowę nagrodzonych miejsc oraz dwie pozycje na podium, w tym tę najbardziej eksponowaną. W kontekście tak zdecydowanej dominacji nieco dziwi, że w trójce najlepszych trenerów nie znalazł się żaden szkoleniowiec lekkoatletów… Może nasi sportowcy w tej dyscyplinie są tak dobrzy, że nie potrzebują nauczycieli? Patryk Dobek wygrał tak jak przed rokiem, gdy doceniono jego brązowy medal igrzysk olimpijskich w Tokio w biegu na 800 metrów, a teraz do wygranej wystarczyło mu złoto mistrzostw Polski. Wicemistrzyni Agnieszka Korneluk to reprezentantka kraju w udanych dla Biało-Czerwonych mistrzostwach świata siatkarek, mistrzyni Polski, a w grupie Ligi Mistrzyń miała II miejsce. Trzecia Monika Jackiewicz to w maratonie brązowa medalistka mistrzostw Europy w drużynie i mistrzyni kraju. Tuż za podium uplasował się piłkarz Kamil Grosicki, brązowy medalista PKO BP Ekstraklasy (z Pogonią wywalczył też awans do II rundy Ligi Konferencji Europy) i reprezentant Polski na niedawnych mistrzostwach świata w Katarze. Piąty był mistrz kraju w skoku wzwyż Piotr Lisek, a za nim uplasowała się złota medalistka mistrzostw Polski w karate WKF (wersja olimpijska) Patrycja Szelągiewicz. Siódmy Przemysław Słowikowski to sprinter i brązowy medalista mistrzostw Europy w sztafecie, wicemistrz kraju i halowy wicemistrz Polski. Za nim był Michał Rozmys, mistrz kraju w biegu na 1500 metrów. Czołową dziesiątkę zamykają dwie siatkarki mistrza Polski Grupy Azoty Chemik Police, atomowo atakująca Serbka Jovana Brakočević-Canzian i libero reprezentacji Polski Maria Stenzel.