Mistrzostwa Polski Juniorów 15 i 16-letnich 10-12.12.2021

Z dwoma medalami powracają z mistrzostw Polski nasi juniorzy. W Gliwicach, gdzie rozgrywane były zawody 16- latków dwukrotnie na podium odbierał gratulacje  Jakub Szpaler. Reprezentant MKP Szczecin zajął 2 miejsce w wyścigu na dystansie 100 m. st. grzbietowym z czasem 0;55,27 sek. Start na dystansie o połowę krótszym zakończył się także wizytą na podium i odebraniem brązowego medalu za wynik 0;25,76 sek. Oba rezultaty to nowe rekordy Miejskiego Klubu Pływackiego. Po tej imprezie  Jakub ma w swojej kolekcji już 6 indywidualnych medali mistrzowskich, a niewiele dzieliło naszego pływaka od kolejnej dekoracji, niestety w wyścigu na dystansie 200 metrów pomimo bardzo dobrego rekordu życiowego 2;02,65 sklasyfikowany został na 4 miejscu.

W finałach A wystąpiły kolejne nasze zawodniczki: grzbiecistka Paula Karlińska. zajęła 5 miejsce na dystansie  200 metrów i 10 na dystansie dwukrotnie dłuższym, a na  miejscu 7 ukończyła rywalizację na 800 m. st. dowolnym Kasia Kowalczyk. W finale B  rekordy życiowe poprawiał  Bartłomiej Pieńkowski.

Niestety bez zdobyczy medalowych powracają nasi 15-latkowie z Lublina. Najbliżej podium po wyścigu na 200 m. st. motylkowym znalazł się Oskar Burzyński. Do „pudła” zabrakło jednak ponad 2 sekundy. Na 10 miejscu sklasyfikowano Julię Hubert, która walczyła na najdłuższym dystansie 800 m. st. dowolnym. Miejsce w finale B  w konkurencji 40 m. st. zmiennym wywalczyła sobie  Hanna Aleksandrowicz.