Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików I runda 31.03 – 1.04. 2022 Koszalin.

Zespół 12 i 13-latków naszego klubu zwyciężył w I rundzie Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików. Nasi pływacy wywalczyli łącznie 51 medali i zdecydowanie pokonali reprezentantów gospodarzy, którzy 31-krotnie stawali na podium. Również na 1 miejscu zmagania zakończyła drużyna naszych 12-latków. W tej kategorii wiekowej zespół MKP Szczecin zdobył 11056 pkt. i wyprzedził MKS Znicz Koszalin 10928 pkt. Najwięcej punktów dla drużyny wśród dziewczynek wywalczyła Natalia Duda (1824), a wśród chłopców Mateusz Hajdukiewicz (1030). W tej kategorii wiekowej oprócz wymienionych medale wywalczyli: Szymon Blank, Tomas Bujnowski, Krzysztof Palonka-Chabowski, Jakub Makowski, Filip Michalczyszyn, Natasza Michalczyszyn, Michał Mroczek, Alicja Nowak, Aleksander Popielski, Adam Stachowiak i Wojciech Trojga. W drugim dniu zawodów padł nowy rekord MKP Szczecin w kategorii 10- latków. Natalia Duda dystans 100 m. st. dowolnym pokonała w czasie 1;02,83 sek. szybciej o 0,02 sek niż rezultat jest starszej siostry Anny z roku 2019.

Zdziesiątkowana przez choroby drużyna naszych 13-latków nie sprostała wymaganiom postawionym przez kolegów z Koszalina. Nasz zespól zdobył 11648 pkt tracąc do zwycięzców 100 pkt. Wśród dziewcząt najwięcej punktów wielobojowych do osiągnięć drużynowych „dołożyła” Lena Leszczewska, a spośród chłopców najlepiej zaprezentował się Szymon Zieliński (1565 pkt). Oprócz tej dwójki medale z Koszalina przywieźli: Pola Gietka, Adam Gorra, Wiktoria Grzelak, Maja Janeczko, Zofia Majszutowicz i Anastazja Wojciechowska.