Zachodniopomorska Liga Pływacka – finał 17.06.2023 Szczecin

Na pływalni Floating Arena odbyły się ostatnie w tym sezonie zawody pływackie. W ostatniej finałowej rundzie Zachodniopomorskiej Ligi Pływackiej startowali reprezentanci 6 klubów naszego regionu. W rankingu medalowym IV edycji zwyciężyła drużyna MKP Szczecin. Wśród zdobywców 17 medali znaleźli się:

Maksymilian Stępniak     1 brązowy

Nasi młodzi pływacy zwyciężali także w wyścigach sztafetowych.

W końcowej klasyfikacji ZLP zespól MKP Szczecin zwyciężył z dorobkiem 16 111 pkt. Na miejscu drugim sklasyfikowano drużynę MKS Znicz Koszalin (14 451 pkt.), a na trzecim MKS Neptun Stargard (7 368 pkt). Wśród najlepszych zawodników całego cyklu znaleźli się również zawodnicy MKP . W roczniku 2012 na pierwszych miejscach uplasowali się Ida Gietka i Mariusz Ogórek, na drugim Szymon Kaźmierczak, a na trzecim Ksenia Simiachko i Nikodem Piechota. W kategorii 2013 zwyciężył Jakub Łasecki przed Tymofiim Konykiem i Maksymilianem Stępniakiem.

W trakcie imprezy Mariusz Ogórek poprawił dwa rekordy klubu w kategorii 11-latków. Dystans 100 m. st. klasycznym pokonał w czasie 1;21,30 sek, a na przepłynięcie 200 m. st. zmiennym potrzebował tylko 2;39,33 sek.