Drużynowy Wielobój Pływacki Dzieci 10 i 11-letnich 28-29.05.2024 Szczecin

We wtorek i w środę na szczecińskim basenie Floating Arena odbywały się najważniejsze w tym sezonie zawody dla pływaków urodzonych w latach 2013 i 2014. W regionalnej edycji zawodów  wystartowało  ponad 250 pływaków zrzeszonych w 8 klubach. Reprezentacja MKP Szczecin zajęła drugie miejsce w klasyfikacji medalowej z dorobkiem 23 krążków. Zwyciężyli pływacy z Koszalina. W punktacji klubowej 10-latków nasz zespół uplasował się na I miejscu z dorobkiem 3947 pkt. natomiast w kategorii 11- latków zajęliśmy miejsce II (7625 pkt.). Niewątpliwą atrakcją był udział Mateusza Sawrymowicza w dekoracji najlepszych uczestników imprezy. Reprezentant naszego klubu, olimpijczyk, mistrz i rekordzista Świata „fachowo”  wręczał medale i  dyplomy młodym sportowcom na podium. Do sukcesu naszej reprezentacji  najbardziej przyczynili się medaliści:

Rocznik 2013

Jakub Łasecki                         1 miejsce 100 grzb.    1 miejsce 50 mot.      3 miejsce 100 zm.

Tymofii Konyk                       2 miejsce 50 mot.

Maksymilian Stępniak         3 miejsce 200 dow.     3 miejsce 100 dow.

Zlata Khrypko                        3 miejsce 100 grzb.

Rocznik 2014

Wojciech Piekart                    1 miejsce 50 dow.        1 miejsce 100 zm.

Antonina Świercz                   1 miejsce 50 klas.       2 miejsce 50 dow.       2 miejsce 50 grzb,      2 miejsce 100 zm.

Cezary Pogorzelski                1 miejsce 50 grzb.

Alan Chojnacki                       2 miejsce 50 grzb.

Barbara Prokop                      3 miejsce 100 zm.

Wiktor Gładysz                       3 miejsce 50 dow.

Kacper Klupś                           3 miejsce 100 zm.

Zuzanna Niedźwiecka            3 miejsce 50 klas.

Zuzanna Kujawska                 3 miejsce 50 grzb.

Po zebraniu rezultatów z całego kraju Polski Związek Pływacki ogłosi klasyfikację wszystkich biorących w wieloboju klubów z podziałem na grupy wiekowe.