Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 15 – letnich

Z 9 medalami wracają nasi pływacy z Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 15-letnich. Wśród klubowych reprezentacji z całego kraju nasza drużyna zajęła 10 miejsce w klasyfikacji medalowej. Na oświęcimskiej pływalni trzykrotnie na podium gratulacje odbierał Szymon Zieliński. Jedyny złoty medal dla naszego zespołu otrzymał w finale wyścigu na dystansie 200 m. st. motylkowym z wynikiem 2;08,07 sek. Bardzo owocne były efekty startów w stylu zmiennym. Na dystansach 200 (2;14,28 sek.) i 400 (4;41,38 sek.) m. st. zmiennym zajął drugie miejsca okraszone nowymi rekordami MKP Szczecin. Łącznie w barwach naszego klubu Szymon wywalczył już 4 medale mistrzostw Polski. Swoje pierwsze sukcesy w imprezie centralnej odniósł Eryk Korona. Wychowanek koszalińskiego klubu „H2O” reprezentujący obecnie MKP Szczecin wywalczył dwa krążki na dystansach wytrzymałościowych. Medal srebrny otrzymał za rezultat 16;27,43 sek. na 1500 m. st. dowolnym, a brązowy po finale 800 m. st. dowolnym – 8;34,50 sek. Kolejny medalista to Alan Szelążek. Po bardzo dobrym występie na dystansie 400 m. st. dowolnym (4;07,46 sek) uhonorowany został srebrnym medalem mistrzostw Polski. Alan ma w swojej kolekcji już 7 indywidualnych medali z imprez centralnych. Z brązowym medalem z Oświęcimia powrócił Fabian Woźniak.  Otrzymał brązowy medal po finale 200 m. st. grzbietowym – 2;12,74 sek. Nie zawiodły nasze zespoły sztafetowe. Na drugim miejscu dopłynął zespół 4 x 200 m. st. dowolnym (8;00,00 sek) w składzie: Eryk Korona, Dawid Zieliński, Jacek Jankowski i Alan Szelążek. Medalami brązowymi nagrodzono drużynę startującą w sztafecie 4 x 100 m. st. dowolnym (3;40,16 sek) – Dawid Zieliński, Jacek Jankowski, Fabian Woźniak, Alan Szelążek.