Mamy dwanaście medali!

Sześć medali w kategorii seniorów i sześć w grupie młodzieżowców wywalczyli nasi reprezentanci w czasie czterech dni Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców. Dwa krążki wręczone zostały za wyniki na najdłuższym dystansie – 1500 m. st. dowolnym. Zwyciężył Mateusz Sawrymowicz, który wynikiem 15;08,54 sek. wykonał minimum PZP na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Medal brązowy w kategorii seniorów i jednocześnie złoty wśród młodzieżowców otrzymał trenujący w USA Paweł Furtek. Jego wynik to 15;27,39 sek. Kolejny czwarty medal wywalczyli w drugim dniu imprezy Paweł Sendyk, Michał Domagała, Dawid Zieliński i Karol Ostrowski. Pływacy MKP zajęli trzecie miejsce w wyścigu sztafetowym 4 x 100 m. st. dowolnym. (3;22,11 sek.) Bohaterem trzeciego dnia zawodów był Filip Zaborowski, który ponownie zwyciężył na swoim koronnym dystansie 400 m. st. dowolnym w bardzo dobrym czasie 3;49,75 sek. kwalifikującym na Igrzyska Olimpijskie 2016. Za swój występ Filip wyróżniony został złotym medalem w kategorii młodzieżowców. Na trzecim miejscu podium stanął nasz kolejny kraulista. Michał Domagała brązowy krążek w grupie młodzieżowców otrzymał po wyścigu na dystansie 200 m. st. dowolnym (1;50,34 sek.)W ostatnim dniu zawodów przypomnieli o sobie długodystansowcy. Dystans 800 m. st. dow. najszybciej pokonał Filip Zaborowski (7;55,95 sek. – złoty medal również w młodzieżowcach), a na trzeciej pozycji dopłynął Paweł Furtek (8;09,14 sek. – srebrny medal w młodzieżowcach). Brązowy medal w młodszej grupie zawodników wywalczył Paweł Sendyk, który 100 m. st. dow. pokonał w czasie 0:51,24 sek.

Dobrze wypadli również nasi młodsi reprezentanci. Natalia Fryckowska na dystansach 50 i 100 m. st. dowolnym oraz Karol Ostrowski na sprinterskim odcinku 50 m. st. dowolnym wypełnili limity kwalifikacyjne na Mistrzostwa Europy Juniorów.   Dobre przygotowanie do zawodów zaowocowało także nowymi rekordami klubowymi:

Natalia Fryckowska           kategoria OPEN            50 m. st. dow.            0;26,26 sek.

kategoria OPEN          100 m. st. dow.            0;56,85 sek.

kategoria 16-latek         50 m. st. klas.            0;33,41 sek.

Paweł Sendyk                     kategoria OPEN              50 m. st. dow.             0;23,13 sek.

Karol Ostrowski                  kategoria 16-latków       50 m. st. dow.           0;23,38 sek.

kategoria 16-latków     100 m. st. dow.          0;51,18 sek.

Wiktor Kędzia                     kategoria 15-latków      200 m. st. grzb.         2:08,30 sek.

Jakub Rój                            kategoria 15-latków      100 m. st. grzb.          1;03,66 sek.

Kamila Prusik                      kategoria 14-latek         50 m. st. klas.            0;35,50 sek.

Jarosław Kryś                      kategoria 14-latków     200 m. st. mot.          2;13,61 sek.