Ogólnopolskie podsumowanie zawodów młodzików i dzieci.

Bardzo wysoko uplasował się MKP Szczecin  w klasyfikacji ogólnopolskich zawodów dzieci i młodzików. We wszystkich kategoriach wiekowych 10,11,12 i 13 – latków zajmowaliśmy miejsce w pierwszej jedenastce.  Przy niemal 200 klasyfikowanych klubach to spore osiągnięcie.  Najwyżej sklasyfikowani zostali pływacy z rocznika 2005. W Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików zajęli 2 miejsce w Polsce (22949 pkt) ustępując nieznacznie koleżankom i kolegom z UKS Gimnazjum 92 Ursynów Warszawa (23890 pkt). Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w 2018 roku zostać liderem rankingu. Miejsce 4 w punktacji ogólnopolskiej wywalczyli sobie dziesięciolatkowie. W  Drużynowym Wieloboju Dzieci zgromadzili 5056 pkt. Do najlepszych klubów w tej kategorii wiekowej z Kraśnika, Bielan i Zielonej Góry zabrakło niewiele, więc jest nadzieja, że w przyszłorocznej edycji zawodów będzie jeszcze lepiej. Równie dobrze wypadli młodzi pływacy urodzeni w 2006 roku. W Drużynowym Wieloboju Pływackim 11 – latków zgromadzili niemal 10000 pkt co zagwarantowało im 5 miejsce w kraju. Do najlepszych klubów warszawskich brakowało kilkadziesiąt punktów, które z pewnością wywalczone zostaną w przyszłym roku. Miejsce 11 zajęli nasi pływacy w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 13-letnich. Druga, finałowa runda tych zawodów odbyła się w Gorzowie Wielkopolskim w bezpośredniej rywalizacji  klubów z północno zachodniej części kraju. Przy odrobinie szczęścia także ta grupa wiekowa może znaleźć się w najlepszej dziesiątce pływackich klubów w Polsce.

Tak duże osiągnięcia grup dziecięcych i młodzików to efekt zaangażowania zawodników ich rodziców oraz kadry szkoleniowej ze wszystkich szkół pływackich w mieście. Dyrektor klubu gratuluje młodym sportowcom wspaniałych osiągnięć i dziękuje zaangażowanym w proces szkolenia rodzicom i trenerom.