Arena Grand Prix Polski 12-13.05.2018 Warszawa

W ostatni weekend na pływalni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego rozpoczęła się ostatnia runda Arena Grand Prix Pucharu Polski w sezonie 2017/2018. Ponad pięciuset zawodników sprawdzało  formę przed mistrzostwami Polski .  Nasi reprezentanci wyróżnili się szczególnie w kategorii 17-18-latków. Klasyfikację na najlepszą zawodniczkę w stylu dowolnym wygrała Weronika Margula, a miejsce trzecie zajęła Katarzyna Rogowska. Na trzecim miejscu wśród zmiennistek uplasowała się Zoe Gawrońska.

Na poszczególnych dystansach w kategorii open wyróżnili się:

Weronika Margula                 2 miejsce            400 m. st. dow.                2 miejsce            800m.st. dow.

Natalia Fryckowska                2 miejsce              50 m., st. dow.               3 miejsce              50 m. st. mot.

Katarzyna Rogowska              2 miejsce             50 m. st. mot.

Karol Ostrowski                       2 miejsce            50 m. st. dow.

Wśród zawodników 17-18-letnich w trójce najlepszych znaleźli się:

Weronika Margula                  1 miejsce              400 m. st. dow.       1 miejsce                 800 m. st. dow.

3 miejsce 100 m. st. grzb.

Katarzyna Rogowska              1 miejsce                50 m. st. dow.        1 miejsce                   50 m. st. mot.

Julia Baryła                              2 miejsce               200 m. st. dow.       2 miejsce                400 m. st. dow.

2 miejsce  800 m. st. dow.

Zoe Gawrońska                        3 miejsce               200 m. st. mot.       3 miejsce                200 m. st. zm.

Karol Ostrowski płynąc odcinek  50 m. st. grzbietowym uzyskał najlepszy wynik w historii MKP Szczecin. Od teraz rekord na tym dystansie wynosi  0-;26,79 sek.