Arena Grand Prix Puchar Polski 23-24.03.2019 Lublin

W Lublinie odbyła się pierwsza na basenie 50-metrowym edycja  Arena Grand Prix Puchar Polski. Na zawodach licznie zgromadzili się pływacy ze 112 klubów. Ponad 700 zawodników rywalizowało o punkty do klasyfikacji, ale większość traktowała imprezę jako sprawdzian przed Letnimi Mistrzostwami Seniorów i Młodzieżowców, które odbędą się w Olsztynie w dniach 15-19.05. 2019 r. Walkę z najlepszymi nawiązała czwórka naszych reprezentantów. Przebywający na zgrupowaniu reprezentacji kraju  Karol Ostrowski i Filip Zaborowski  zajęli trzecie lokaty w rywalizacji z kraulistami. Karol uzyskał czas 0:50,66 sek. na dystansie 100 m. st. dow, a Filip w czasie 15:45,74 sek. pokonał dystans 1500 m. st. dow. W kategorii juniorek 17 i 18-letnich wysokie lokaty zajęły Kamila Prusik – drugą na 100 m. st. klas. i trzecią na 50 m. st. klas, a w konkurencji 200 m. st. grzbietowym trzeci czas uzyskała Aleksandra Kupis.  Karol Ostrowski i Filip Zaborowski   w dniach 27.03 – 10.04.2019r. będą brać udział w zgrupowaniu Kadry Narodowej w La Caleta. Bezpośrednio po zgrupowaniu w dniach 10-15.04.2019r. udadzą się na zawody Swim Open w Sztokholmie w ramach przygotowań do Mistrzostw Świata w Gwangju (Korea).