Arena Grand Prix Puchar Polski 6 -7.04.2024 Warszawa

Bardzo licznie stawili się nasi reprezentanci w Warszawie na kolejnej edycji Arena Grand Prix Puchar Polski. Sportowcy spod znaku MKP Szczecin wyróżnili się zajmując wysokie miejsca w poszczególnych stylach pływackich. W kategorii najlepszych kraulistek 1 miejsce zajęła Wiktoria Guść, a trzecie Klaudia Tarasiewicz. Wśród zawodników specjalizujących się w stylu zmiennym na trzeciej pozycji sklasyfikowany został Radosław Kryś. W klasyfikacji ogólnej kategorii 16 – latków na drugim miejscu uplasowała się Zosia Kondrasiuk, a na trzeciej Radosław Kryś. Na poszczególnych dystansach warszawskiej imprezy w trójce najlepszych uczestników znaleźli się:

Kategoria Open:

Klaudia Tarasiewicz         1 miejsce 400 m. st. dow.            1 miejsce 1500 m. st. dow.

3 miejsce 200 m. st. dow.

Wiktoria Guść                    1 miejsce 200 m. st. dow.            2 miejsce 100 m. st. dow.

Konrad Czerniak               1 miejsce 50 m. st. mot.               2 miejsce 50 m. st. dow.

Bartosz Staniszewski      1 miejsce 1500 m. st. dow.

Tomasz Polewka               2 miejsce 50 grzb.

Kacper Czapla                    3 miejsce 50 m. st. mot.

Kategoria 17 lat

Weronika Małolepsza    2 miejsce 1500 m. st. dow.

Miłosz Piętka                     2 miejsce 800 m. st. dow.

Radosław Kryś                  2 miejsce 400 m. st. zm.

Kategoria 16 lat

Mateusz Ciba                     1 miejsce 800 m. st. dow.

Zofia Kondrasiuk              1 miejsce 1500 m. st. dow.

Kategoria 15 lat

Eryk Korona                       1 miejsce 800 m. st. dow.

Kategoria 14 lat

Natalia Duda                                      1 miejsce 1500 m. st. dow.

Krzysztof Chabowski – Palonka   2 miejsce 800 m. st. dow.

Nasze zawodniczki poprawiły również dwa rekordy MKP Szczecin. Dokonały tego: Wiktoria Guść (open), która 100 m. st. dowolnym przepłynęła w czasie 0;56,33 sek, oraz 14- latka Natalia Duda pokonując dystans 1500 m. st. dowolnym w czasie 18;22,45 sek.