Drużynowy Wielobój Pływacki 10 i 11-latków 31.05 – 1.06.2021 Szczecin

Nietypowo, bo w poniedziałek i wtorek na szczecińskim basenie odbywała się najważniejsza impreza roku dla 10 i 11 latków. W Drużynowym Wieloboju Dzieci startowało 6 klubów z województwa zachodniopomorskiego. Ładny prezent z okazji Dni Dziecka zrobili sobie  zawodnicy MKP Szczecin, którzy wywalczyli łącznie 33 medale (12,11,10) i w klasyfikacji drużynowej zajęli I miejsca w obu rocznikach. Grupa 11-latków zdobyła łącznie 10463 punkty, a dziesięciolatkowie 3904 pkt. Wyniki te będą miały duże znaczenie po zsumowaniu rezultatów rywalizacji w całym kraju i wyłonieniu najlepszych klubów. W grupie starszej medale w konkurencjach indywidualnych zdobywało aż 10 naszych reprezentantów. Bezapelacyjnie najlepszą zawodniczką imprezy była Natalia Duda, która zwyciężyła we wszystkich 4 startach. W trzech konkurencja poprawiła rekordy klubu MKP: 100 m. st. dow.   1;04,13 sek.      200 m. st. dow.    2:21,08 sek.     200 m. st. zm.   2;41,61. Czwarty złoty krążek Natalia otrzymała po wyścigu na dystansie 50 m. st. mot.  Po cztery razy gratulacje na podium odbierali Mateusz Hajdukiewicz i Krzysztof Chabowski – Palonka.

Pełny wykaz medalistów:

Matusz Hajdukiewicz                     1- 50 dow.          2-100 dow.         2-100 grzb.         2-200 zm.

Krzysztof Chabowski-Palonka     1-100 klas.          2-200 dow.         3-100 dow.        3-100 grzb.

Alicja Nowak                                     1-100 klas.

Jakub Makowski                              2-50 mot.            2-200 zm.

Adam Stachowiak                           3-200 dow.        3-50 mot.

Stanisław Tykwa                              2-100 klas.

Natasza Michalczyszyn                  3-100 klas.

Eliza Stachowska                             3-100 grzb

Wojciech Trojga                               3-100 klas.

W kategorii 10 latków doskonale spisali się: Marcel Joniak i Nika Adamska. Marcel zwyciężył w dwóch konkurencjach – 50 m. st. dow. i 100 m. st. zm, zajął drugie miejsce na dystansie 50 m. st. grzb.  Nika  dekorowana była srebrnymi medalami po wyścigach na 50 m. st. grzb. i 100 m. st. zm.