Grand Prix Województw Lubuskiego i Zachodniopomorskiego I runda 17.11.2022 Koszalin

W Koszalinie odbyła się I runda tradycyjnej już imprezy międzywojewódzkiej pod nazwą Grand Prix Województw Lubuskiego i Zachodniopomorskiego. W zawodach uczestniczyli pływacy z roczników 2008 – 2011 z 14 klubów naszego regionu. Zespół MKP Szczecin zwyciężył w punktacji drużynowej z dorobkiem 30 medali. Nasi pływacy pokonali kolegów ze „Słowianki” Gorzów jedynie większą ilością zdobytych złotych krążków. Czworo reprezentantów MKP dwukrotnie stawało na najwyższym podium. Po dwa złote medale wywalczyli: Nika Adamska, Natalia Duda, Mateusz Hajdukiewicz i Marcel Joniak. Duży wkład w zwycięstwo drużynowe mieli zdobywcy dwóch krążków w różnych kolorach: Ilia Rytov (złoty, brązowy), Aleksander Popielski (2 x srebrny), Krzysztof Chabowski – Palonka (srebrny, brązowy), Jakub Olszewski (srebrny, brązowy), Aleksander Wawrzyniak (srebrny, brązowy). Medale wywalczyli także:

Lena Leszczewska (złoty), Jacek Jankowski (złoty), Alan Szelążek (złoty), Szymon Zieliński (złoty), Zofia Majszutowicz (srebrny), Alicja Nowak (srebrny), Katarzyna Pawłaszek (srebrny), Anastazja Wojciechowska (srebrny),Wiktoria Grzelak (brązowy), Hanna Niciejewska (brązowy), Filip Michalczyszyn (brązowy), Wojciech Trojga (brązowy).

Wyniki:

Więcej zdjęć:

W trakcie rywalizacji poprawione zostały rekordy naszego klubu. Natalia Duda niemal o 1 sekundę poprawiła własny rekord MKP w kategorii 12-latek, który obecnie wynosi 1;00,31 sek. Kolejny rekordzista to 13-letni Alan Szelążek, który doskonałym wynikiem na tym samym dystansie 0:56,21 sek. poprawił 18-letni wynik wielokrotnego medalisty mistrzostw Polski i rekordzisty kraju Pawła Kleszczyńskiego. Druga runda zawodów zaplanowana jest 21.01.2023 również w Koszalinie.