Letnie Mistrzostwa Polski Młodzików 14-letnich 7-9.07.2023 Ostrowiec Świętokrzyski

Bardzo dobrze spisali się nasi pływacy na zawodach w Ostrowcu Świętokrzyskim. Uczestnicy Letnich Mistrzostw Polski Młodzików 14-letnich po trzech dniach rywalizacji zdobyli 6 medali. W konkurencjach indywidualnych cztery razy na podium nagradzany był Alan Szelążek. Startując w konkurencjach „kraulowych” zajął drugie miejsca na dystansach: 100 metrów 0;55,20 sek rekord MKP Szczecin, 200 metrów (2;01;55 sek.) i 800 metrów. (8;59,55 sek.). W swoim czwartym starcie na dystansie 400 m. st. dowolnym Alan zajął trzecią lokatę z rezultatem 4;18,63 sek. Kolejne sukcesy nasi reprezentanci odnieśli w wyścigach drużynowych. Alan Szelążek wraz z Jackiem Jankowskim, Dawidem Zielińskim i Szymonem Zielińskim zdobyli dwa brązowe medale w sztafetach 4 x 100 m. st. dowolnym (3;50,87 sek.) i 4 x 200 m. st. dowolnym (8;26,83 sek). To pierwsze i miejmy nadzieję nie ostatnie  medale wywalczone przez naszych 14-latkó w mistrzostwach Polski W finałach A mistrzowskiej imprezy indywidualnie zaprezentowali się również:

Alan Szelążek                     4 miejsce           1500 dow

Dawid Zieliński                  5 miejsce             800 dow              6 miejsce 1500 dow                                                                       7 miejsce             200 dow.                             10 miejsce           400 dow

Jacek Jankowski                6 miejsce             200 klas              7 miejsce             200 zm                                                                8 miejsce             100 klas.

Szymon Zieliński               4 miejsce             200 mot               10 miejsce           400 zm