Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 i 13-letnich 18-19.03.2021

Mocno zmobilizowani i zmotywowani ruszyli  nasi pływacy do walki o punkty wielobojowe w zawodach dla 12 i 13-latków. Nie bacząc na kwarantannę po zawodach w Koszalinie, przerwy w zajęciach spowodowane wyłączeniem z użytkowania basenu z powodzeniem rywalizowali o podium i dyplomy I rundy MDMM 2021. W obiekcie Floating Arena spotkały się reprezentacje 9 klubów z województwa zachodniopomorskiego oraz pływacy z Gorzowa Wlkp. W klasyfikacji drużynowej MKP Szczecin zajął I miejsce w obu rocznikach łącznie, natomiast w podziale na grupy wiekowe grupa 12-latków zajęła pierwszą lokatę, a starsi koledzy uplasowali się na trzeciej pozycji.

Zawodnicy z rocznika 2009 zdobyli łącznie 19 medali i o niemal 1000 pkt. wyprzedzili kolegów z Koszalina. Największy wkład w zwycięstwo zespołowe miała Pola Gietka poczwórna złota medalistka za konkurencje indywidualne oraz filar wyścigów sztafetowych. Pola zwyciężyła na dystansach 100 i 200 m. st. grzbietowym, 100 m. st. motylkowym i 200 m. st. zmiennym. Trzykrotnie gratulacje na podium odbierał Alan Szelążek, który indywidualnie odniósł zwycięstwa na dystansach 100 m. st. grzbietowym i 400 m. st. dowolnym, srebrny krążek otrzymał po ukończeniu wyścigu na 200 m. st. zmiennym, bardzo dobrze spisywał się w wyścigach sztafetowych. Kolejne medale wywalczyli:

3 miejsce            200 m. st. klas

Anastazja Godlewska       3 miejsce            100 m st. klas.

Adam Gorra                       3 miejsce            200 m. st. klas.

Kuba Olszewski                3 miejsce            100 m. st. grzb.

Zespół sztafetowy 4 x 50 m. st. zmiennym w składzie A.Szelążek, N.Łaniucha, P.Gietka i J.Jankowski zajął pierwsze miejsce, a sztafeta 4 x 50 m. st. dow. w której Natalię zastąpił J.Olszewski uplasowała się na drugim miejscu. Rezultaty Poli na dystansie 200 m. st. zmiennym (2;42,36 sek.) i Alana 400 m. st. dow. (4;46,51 sek.) to najwyżej punktowane rezultaty wśród 12-letnich uczestników imprezy.

Nasi reprezentanci z rocznika 2008 wywalczyli łącznie 11 krążków. Złotą i srebrną medalistką po wyścigach 100 i 200 m. st. klas. została Karina Zabraniak. Trzy srebrne krążki to trofea Mikołaja Parzego, który doskonale spisał się na dystansach 100 i 200 m. st. klas. oraz 100 m. st. dow. Kolejni zawodnicy, którzy pokaźnie zwiększyli dorobek punktowy MKP Szczecin to:

Zofia Kulec                         2 miejsce            200 m. st. grzb.

Bartosz Krawczak

3 miejsce            100 m. st. klas.                 3 miejsce             200 m. st. klas.

Paulina Prądzińska          3 miejsce            100 m. st. grzb.

Jakub Olszewski               3 miejsce            100 m. st. grzb.

Dwa srebrne medale padły łupem zespołów sztafetowych 4 x 50 m. st. zmiennym i 4 x 50 m. st. dowolnym płynących w składzie:  M.Parzy, K.Zabraniak, J.Olszewski i Bartłomiej Mazurek.

Punktacja drużynowa 12-latków

1. MKP Szczecin 11 207 pkt.
  2. MKS Znicz Koszalin 10 260 pkt.
  3. MKP Słowianka Gorzów Wlkp. 9 670 pkt.

Punktacja drużynowa 13-latków

1. MKS Znicz Koszalin 12 441 pkt
  2. MKP Słowianka Gorzów Wlkp. 11 786 pkt.
  3. MKP Szczecin 11 601 pkt.

Druga runda zawodów po której Polski Związek Pływacki udostępni zsumowane wyniki z wszystkich regionalnych edycji odbędzie się w czerwcu.