Mistrzostwa Polski Juniorów 16,17 i 18 – letnich.

W Bydgoszczy i Olsztynie odbyły się ostatnie w tym roku zawody rangi centralnej. Juniorzy 16-, 17- i 18-letni mieli okazję do ustanowienia nowych rekordów życiowych i wywalczenia mistrzowskich medali. W trzydniowej  zaciętej rywalizacji nasi 16-latkowie wywalczyli  7 medale. Dwukrotnym Mistrzem Polski  został Michał Gnaczyński. W drugim dniu zawodów zwyciężył  na dystansie 400 m. st. dowolnym z wynikiem 3;51,29 sek. który jest  niemal o 2 sekundy lepszy od 22 letniego rekordu klubu Przemka Stańczyka. W ostatnim dniu imprezy Michał ponownie stanął na najwyższym stopniu podium po zwycięstwie na 1500 m. st. dowolnym.  Na pokonanie tego dystansu potrzebował 15:15,95 sek. Michał Gnaczyński zdobył w barwach naszego klubu już 9 indywidualnych medali mistrzowskich w tym aż 6 złotych. Dwukrotnie tuż za Michałem  finiszował nasz kolejny reprezentant Miłosz Piętka.  Jego wynik na 400 metrów to 3;56,48 sek. , a na 1500 metrów 15;24,15 sek. Dwa razy na podium gratulacje odbierał Radosław Kryś. W pierwszym dniu zawodów nasz reprezentant wywalczył srebrny medal na dystansie 400 m. st. zmiennym z bardzo  dobrym czasem i rekordem MKP 4;21,65 sek.  Medal brązowy Radek otrzymał po finałowym występie na 200 m. st. zmiennym. Wynik 2;04,92 to także rekord naszego klubu.  W ostatniej indywidualnej konkurencji  kobiet udanie finiszowała nasza kraulistka Weronika Małolepsza. Z czasem 8;57,15 sek. zajęła trzecie miejsce na dystansie 800 metrów. Nie za dobrze wspominać będzie zawody w Bydgoszczy Ania Duda. Na czwartych pozycjach sklasyfikowana została w trzech konkurencjach stylu motylkowego – 50,100 i 200 metrów. Jej czas 1;03,10 sek. na 100 metrów „delfinem” to jednak rekord naszego klubu. W finale A wystąpili również:

Weronika Małolepsza (5 – 400 dow).

Maciej Kowal (5 – 400 dow).

Michał Gnaczyński (6 – 200 dow).

Patryk Pronin (6-100 klas/8-200 klas).

Jan Pera (8- 200 grzb/10 – 50 grzb).

Bartosz Rodziewicz (10 – 50 dow).

W Olsztynie w ostatniej indywidualnej konkurencji męskiej brązowy medal wywalczył Bartosz Staniszewski. Czas uzyskany przez naszego zawodnika na dystansie 1500 m. st. dowolnym  to 15:14,57 sek.  W popołudniowych finałach A startowali również:

Jakub Szpaler (5 – 200 grzb/8 – 50 grzb).

Bartosz Staniszewski (5 – 400 dow./9 – 200 dow).

Paula Karlińska (6 – 50 grzb).