Ogólnopolskie Zawody Pływackie 11 Urodziny Term Maltańskich

Młodsi pływacy naszego klubu startowali w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich – 11 Urodziny Term Maltańskich. Niemal 260 zawodników z 26 klubów walczyło o rekordy życiowe, rekordy klubów i oczywiście nagrody. O przyznaniu nagród finansowych decydowały 3 wyniki, których wartość przeliczona była na tzw. punkty Rudolfa. W gronie laureatów znaleźli się oczywiście pływacy ze Szczecina. W kategorii 12 i 13 latków miejsce 2 zajęła Natalia Duda, a „koperty” i upominki otrzymali również: Jakub Olszewski, Szymon Zieliński i Dawid Zieliński. W gronie 10 i 11 latków zwyciężył Mariusz Ogórek przed Marcelem Joniakiem, a w  gronie wyróżnionych znalazła się również Nika Adamska, i Katarzyna Pawłaszek.

Dwoje naszych pływaków zademonstrowało wysoki poziom sportowy poprawiając 4 rekordy MKP Szczecin. Mariusz Ogórek w kategorii 10-latków uzyskał dwa nowe rekordowe rezultaty na dystansach 100 m. st. motylkowym 1;21,07 sek. oraz  200 m. st. klasycznym 3;06,16 sek. Warto zaznaczyć, że poprzednie wyniki miały „długą brodę” z początku naszego wieku, a Mariusz poprawił je o wiele sekund. Utalentowany zawodnik w kategorii 10 – latków jest autorem 12 rekordów klubowych i do „zamknięcia listy” pozostały mu  dobre wyniki tylko na dwóch dystansach.

Dwa rekordy MKP w kategorii 12-latek ustanowiła Natalia Duda. Uzdolniona zawodniczka poprawiła swój własny wynik na dystansie 50 m. st. motylkowym – 0;30,22, a w kolejnym starcie wymazała 11-letni sprinterski wynik w konkurencji 50 m. st. dowolnym – 0;28,09 sek. Natalia w tym roku poprawiła rekordy naszego klubu na 7 dystansach

Leave a Comment