Otylia Swim Cup 29-30.10.2022 Opole

W Opolu odbyła się kolejna impreza pod patronatem naszej olimpijki, a obecnie Prezes Polskiego Związku Pływackiego – Otylii Jędrzejczak. W zawodach wzięła udział trójka naszych przedstawicieli. Mariusz Ogórek we wszystkich trzech startach poprawił rekordy życiowe, a za jednym zamachem rekordy MKP Szczecin w kategorii 10-latków.              Mariusz zwyciężył w konkurencji 100 m. st. klasycznym (1;27,35 sek.) oraz dwukrotnie zajął drugie miejsce – 200 m. st. dowolnym (2;32,05 sek.) oraz 50 m. st. motylkowym (0;35,23 sek.). W swojej kategorii wiekowej nasz pływak zajął 2 miejsce w klasyfikacji na najlepszego uczestnika Otylia Swim Cup.

Ponad 20-letni  rekord naszego klubu poprawił także Marcel Joniak. Dystans 200 m. st. dowolnym pokonał w czasie 2;30,17 sek. zwyciężając w kategorii 11-latków.

Dwukrotnie na podium medale odbierał Aleksander Popielski. W kategorii 12-latków zajął drugie lokaty na dystansach: 100 m. st. klasycznym i 50 m. st. motylkowym.