Puchar Prezesa MKP Szczecin 28-29.09.2022

               Wiktoria Guść i Karol Ostrowski zwyciężyli w klasyfikacji najlepszych pływaków biorących udział w zawodach pod patronatem Prezesa MKP Szczecin. Impreza w której wystąpili głównie zawodnicy z naszego województwa była pierwszym powakacyjnym sprawdzianem dla pływaków z dłuższym stażem zawodniczym. Szkoda, że nadal obowiązuje zakaz wstępu na pływalnie Floating Arena dla kibiców. Dopingu miłośników pływania na pewno nie zastąpi DJ – spiker  żywiołowo podkreślający rywalizację. A walka o nagrody – bony na sprzęt sportowy była bardzo zacięta. W poszczególnych kategoria wiekowych zwyciężyli:

12 lat                     Natalia Duda i Krzysztof Chabowski – Palonka                    oboje MKP Szczecin

13 lat                     Pola Gietka i Alan Szelążek                                                         oboje MKP Szczecin

14 lat                     Blanka Biedrzycka KP Bałtyk Kołobrzeg i Adam Piórkowski  MKP Szczecin

15 lat                     Weronika Małolepsza i Michał Gnaczyński                          oboje MKP Szczecin

16 lat                     Mariia Kotenko i Aleksander Król                                            oboje MKP Szczecin

 

Miesiąc temu rozpoczęły się treningi po wakacyjnej przerwie, a niektórzy zawodnicy błysnęli wysoką formą poprawiając rekordy naszego klubu. Trzykrotnie najlepsze wyniki poprawiła w kategorii 12-latek Natalia Duda:

50 m. st. motylkowym                  0;30,43 sek.

200 m. st. dowolnym                     2;14,77 sek.

800 m. st. dowolnym                     9;57,82 sek.

 

 

 

Kolejne dwa rekordowe rezultaty są autorstwa 10-letniego Mariusza Ogórka:

200 m. st. dowolnym                     2;30,27 sek.

200 m. st. zmiennym                     2;47,74 sek.

 

 

Jeden rekord, ale za to w konkurencji dla „twardzieli” ustanowił w kategorii 13-latków Szymon Zieliński – 400 m. st. zmiennym pokonał w czasie 5;07,30 sek.

Więcej zdjęć-puchar

Wyniki

 

Leave a Comment