Puchar Prezesa MKP Szczecin 8-9.10.2021

Nazwa imprezy nieco przekorna, gdyż we Floating Arena nie było ani Prezesa, ani pucharu. Był za to szeroki wachlarz konkurencji pływackich, w których spragnieni startów po wakacyjnej przerwie sportowcy mogli sprawdzić swoje możliwości. W zawodach brało udział 160 zawodniczek i zawodników z 10 klubów krajowych. Uczestnicy rywalizowali nie tylko o rekordy życiowe, ale również o nagrody rzeczowe dla najlepszych  w pięciu kategoriach wiekowych.               Po raz pierwszy w Szczecinie najlepszych pływaków wyłoniono na podstawie tzw. tabel Klausa Rudolpha. Przejrzysty system informuje zainteresowanych, że autor wyniku na poziomie 20 pkt. prezentuje poziom światowy, 19 pkt – zaplecze poziomu światowego, 17,18 pkt – poziom czołówki krajowej, 16 pkt – zaplecze czołówki krajowej itd. Na podstawie trzech najlepszych startów wyłoniono najlepszych uczestników imprezy:

Kategoria OPEN

Klaudia Tarasiewicz MKP Szczecin            Szymon Misiak                  UKS Shark Rudna

15 lat

Julia Hubert              MKP Szczecin             Oskar Burzyński                MKP Szczecin

14 lat

Anna Duda         MKP Szczecin                    Miłosz Piętka                     MKP Szczecin

13 lat

Zosia Kulec         MKP Szczecin                    Mikołaj Parzy                    MKP Szczecin

12 lat

Pola Gietka        MKP Szczecin                    Alan Szelążek                    MKP Szczecin

Pierwsze zawody w nowym sezonie okraszone zostały rekordami klubowymi. Natalia Duda, aż na trzech dystansach poprawiła rekordowe rezultaty w kategorii 11-latek:

50 m. st. motylkowym – 0;31,75 sek.

50 m. st. klasycznym      – 0;38,65 sek.

100 m. st. zmiennym     – 1;13,93 sek.

Do końca roku pozostało jeszcze kilka miesięcy, a Natalii do poprawienia rekordów w swojej kategorii wiekowej pozostało już tylko kilka konkurencji.

 

Dwa  rekordy MKP poprawił 12 – letni Alan Szelążek. 200 m. st. dowolnym pokonał w czasie 2;12,63 sek, a na pokonanie 1500 m wystarczyło mu 18;44,72 sek.

 

 

 

 

Autorką kolejnego rekordowego wyniku jest Weronika Małolepsza. Czas 18;06,95 sek. to najlepszy wynik wśród szczecińskich zawodniczek na najdłuższym dystansie 1500 m. st. dowolnym.

Wyniki

Więcej zdjęć z zawodów: Weronika Mrożek i inni

 

 

 

 

Leave a Comment