Zachodniopomorska Liga Pływacka III runda 13.05.2021 Koszalin

Z 16 medalami wrócili z Koszalina nasi zawodnicy startujący w III rundzie Zachodniopomorskiej Ligi Pływackiej.     W klasyfikacji zespołowej MKP Szczecin zajął I miejsce wśród 6 klubów z województwa zachodniopomorskiego. Tradycyjnie już dwa złote krążki wywalczyła Natalia Duda, która na dystansie 200 m. st. dowolnym, poprawiała swój własny rekord klubu w kategorii 11-latek.   Osiągnięty przez nią wynik to 2;24,68 sek. Natalia najszybciej ukończyła również dystans 50 m. st. motylkowym. Równie dobrze, ale w grupie młodszej zaprezentował się Mariusz Ogórek. 10 – letni pływak zdecydowanie triumfował na dystansach 50 m. st. dowolnym i 50 m. st. klasycznym. Kolejny „multi-medalista” to Mateusz Hajdukiewicz, który zwyciężył w wyścigu na dystansie 50 m. st. motylkowym i zajął drugie miejsce na najdłuższym dystansie 200 m. st. dowolnym. Twardy charakter i dobrą dyspozycją wykazali inni młodzi pływacy z MKP Szczecin. Na „pudle” miejsce wywalczyli sobie także:

Eliza Stachowska                 2 miejsce            100m. st. grzb.

Kordian Piechota                 2 miejsce              50 m. st. mot.

Michał Mroczek                    2 miejsce            100m. st. grzb.

Nika Adamska                       3 miejsce              50 m. st. klas.

Adam Stachowiak                 3 miejsce            100m. st. grzb.

Krzysztof Chabowski – Palonka                  3 miejsce            200 m. st. dow.

Jakub Makowski                                              3 miejsce              50 m. st. mot.

Marcel Joniak                                                   3 miejsce              50 m. st. dow.

Zwycięstwem naszych zespołów zakończyły się również wyścigi sztafetowe 4 x 50 m. st. dow. Złote medale w młodszej grupie wywalczyli: Marcel Joniak, Nika Adamska, Katarzyna Pawłaszek i Mariusz Ogórek, a w starszej Krzysztof Chabowski – Palonka, Mateusz Hajdukiewicz, Adam Stachowiak i Natalia Duda.