Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich 17-19.12.2021 Olsztyn

Bardzo dobrymi wiadomościami powiało z Olsztyna gdzie startowali najlepsi pływacy urodzeni w 2007 roku. Nasz zespół wywalczył aż 8 medali. Każda zawodniczka i każdy reprezentant z 7-osobowej ekipy MKP Szczecin na ZMP Juniorów 14-letnich  powróci do domu z medalem. Doskonałą formę zaprezentowali nasi krauliści. W kategorii dziewcząt dwa medale wywalczyła Weronika Małolepsza. Nasza pływaczka zajęła 2 miejsce w rywalizacji na dystansie 400 (4;30,53 sek.) i 3 na 800 m. st. dowolnym (9;19,49 sek). Tym samym kolekcja mistrzowskich medali Weroniki za 2021 rok powiększyła się do 4 sztuk. Kolejne sukcesy odnieśli koledzy Weroniki. Dwukrotnie na drugim stopniu podium wyróżniany był Miłosz Piętka. Wynik na dystansie 400 m. (4;06,52 sek.) uzyskany po zaciętej walce z klubowym kolegą oraz rewelacyjny czas na 1500 m. 16;17,47 sek. to nowe rekordy naszego klubu tym cenniejsze, że to pierwsze tak spektakularne wyniki i medale Miłosza. Można powiedzieć, że przy okazji startu na najdłuższym dystansie Miłosz poprawił jeszcze jeden rekord klubu – na 800 m (8;39,95). Również dwa medale do dorobku naszej ekipy dołożył Maciej Kowal. Srebrny krążek okraszony rekordem MKP wręczono naszemu reprezentantowi po wyścigu na 200 m. st. dowolnym (1;55,74 sek.), a medal brązowy otrzymał za emocjonującą rywalizację z Miłoszem na dystansie dwa razy dłuższym (4;06,92 sek). W całym sezonie Maciek wywalczył łącznie 3 mistrzowskie krążki.

Najcenniejszy krążek wywalczyły jednak uczestniczki wyścigu sztafetowego 4 x 200 m. st. dowolnym. Wiktoria Siembida, Wiktoria Modrzyńska, Anna Duda i Weronika Małolepsza z czasem 8;49,29 sek. bez problemu pokonały rywalki z innych klubów i obroniły wywalczony latem tytuł Mistrzyń Polski. Występ sztafety 4 x 100 m. st. dowolny był równie udany. Wiktorię Modrzyńską zastąpiła Hanna Gracka i drużyna wywalczyła kolejne – brązowe medale (4;06,72 sek).

Każdy start w eliminacjach „motylkiem” kończył się awansem Ani Dudy do finałowej 10 najlepszych pływaczek. Nasza zawodniczka otarła się o podium (4) po wyścigu na 200 m. st. motylkowym (2;25,77 sek). Na dystansie 100 metrów zajęła 5 miejsce (1;05,44 elimin). Oba wyniki to nowe rekordy MKP Szczecin.

Ponieważ był to ostatnia impreza rangi mistrzostw Polski można wykonać skrócone podsumowanie. Łącznie w 2021 roku zawodnicy MKP Szczecin wywalczyli 56 medali, a w ujęciu historycznym od 2000 roku nasi pływacy stawali na podium mistrzostw Polski już 1617 razy!