Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich 6-8.12.2019

Poza nami pierwsze zimowe mistrzostwa juniorów 2019.  Ostrowiec  Świętokrzyski był gospodarzem zawodów, w których rywalizowali 14-letni miłośnicy szybkiego pływania. Ponad 500 reprezentantów prawie 160 klubów gwarantowało wysoki poziom imprezy i długie oczekiwanie na start. W zaciętej od pierwszych startów walce brali udział również przedstawiciele Miejskiego Klubu Pływackiego. Już w pierwszym dniu imprezy, na drugim stopniu podium zajęła miejsce nasza męska drużyna w konkurencji 4 x 200 m. st. dowolnym.

Aleksander Grykień

Stanisław Betka, Jędrzej Rabiza, Bartłomiej Pieńkowski i Aleksander Grykień uzyskali łączny czas 8;06,59 sek. Szybciej z tym dystansem uporali się jedynie zawodnicy z Żabianki Gdańsk, którzy przy okazji poprawili rekord Polski. Dugi krążek dla naszej reprezentacji wywalczył Jakub Szpaler, który zajął 3 miejsce na dystansie 100 m. st. grzbietowym  z czasem 0;59,20 sek. W wyścigu sztafetowym 4 x 100 m. st. zmiennym nasz pływak uzyskał jeszcze lepszy rezultat poprawiający rekord klubu (0;58,93 sek.) niestety drużyna uplasowała się na 4 miejscu. Kolejny rekord MKP Kuba wymazał przy okazji pokonywania dystansu 200 m. st. grzb. Wynik 2;08,79 sek. to bardzo dobry czas – wystarczył jednak do zajęcia 5 miejsca. Przysłowiowych „otarć” o podium było dużo więcej. Olga Parol trzykrotnie startowała w finałach zajmując miejsca 4 (200 m. st. zm.), 5 (100 m. st. zm.) i 6 (50 m. st. grzb.) Aleksander Grykień wymazał dwa rekordy klubowe na dystansach kraulowych. Olek wywalczył 5  lokatę w wyścigu finałowym 50 m. st. dow. (0;24,31 sek.) oraz 6 w konkurencji 100 m. st. dow. (0;53,60 sek.) Na miejscu 8 po po 100 metrach stylem dowolnym sklasyfikowano Stanisława Betkę, a w pierwszej dziesiątce po wyścigu długodystansowym 1500 uplasował się Jędrzej Rabiza.

W finałach B (miejsca 11-20) startowali: Martyna Makowska, Kacper Szukajło i Bartłomiej Pieńkowski.