Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14-letnich 8 – 10.12.2023 Poznań

Bardzo udany dla naszych 14 – letnich reprezentantów był wyjazd do Poznania na mistrzostwa Polski. Chłopcy reprezentujący MKP Szczecin wywalczyli łącznie 7 medali.  Indywidualnie na podium gratulacje odbierali Szymon Zieliński i Alan Szelążek. Szymon w ostatnim dniu zawodów zaskoczył bardzo dobrym występem na dystansie 200 m. st. motylkowym. Uzyskany rezultat 2;07,10 sek. dał mu złoty medal i tytuł Mistrza Polski. Wynik w stylu motylkowym oraz 4;35, 72 sek w konkurencji 400 m. st. zmiennym (4 miejsce) to nowe rekordy MKP. Alan wywalczył srebrny medal na dystansie 400 m. st. dowolnym w czasie nowego rekordu klubu – 4;06,15 sek. oraz zajął trzecie miejsce w konkurencji 200 m. st. dowolnym – 1;56,32 sek. Nasz kraulista ma w swoim dorobku już 6 medali mistrzowskich. Bardzo dobrze nasi pływacy spisali się w wyścigach sztafetowych. Zespół 4 x 100 m. st. dowolnym w składzie Jacek Jankowski, Dawid Zieliński, Szymon Zieliński, Alan Szelążek zajął miejsce drugie z wynikiem 3;36,19 sek. Podobny skład z udziałem Eryka Korony w zastępstwie Szymona wywalczył kolejny srebrny medal na dystansie 4 x 200 m. st. dowolnym. Brązowe krążki otrzymali również Fabian Woźniak, Jacek Jankowski, Szymon Zieliński i Alan Szelążek za zajęcie trzeciego miejsca w ostatniej konkurencji mistrzostw 4 x 100 m. st. zmiennym. Uzyskany czas przez naszą drużynę to – 4;02,22 sek. Trochę żal dużej ilości 4 lokat, bo dorobek medalowy mógł być jeszcze lepszy