Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów Młodzieżowców i Juniorów 17-18-letnich 18-22.12.2019 Ostrowiec Świętokrzyski

Ze zrealizowanym limitem  na Mistrzostwa Europy i 8 medalami powraca z Ostrowca Świętokrzyskiego nasza nadzieja na Igrzyska Olimpijskie Karol Ostrowski. W kategorii seniorów Karol pokonał wszystkich rywali na dystansie 100 m. st. dow. Czas  0;46,80 sek. to rekord życiowy, a co ważniejsze wynik lepszy od minimum kwalifikacyjnego do Budapesztu gdzie spotkają się najlepsi pływacy europejscy. Srebrne krążki nasz pływak wywalczył w konkurencjach sprinterskich 50 m. st. dow. (0;21,52 sek) oraz niespodziewanie 50 m. st. mot. (0;23,08 sek). Łącznie Karol w barwach naszego klubu wywalczył indywidualnie już 22 medale w imprezach centralnych. Do tych wielkich osiągnięć należy dołożyć trzykrotne dekoracje na tych samych dystansach w kategorii młodzieżowców oraz dwa medale wraz z koleżankami i kolegami z zespołów sztafetowych.             Dwukrotnie na trzecim stopniu podium odbierał gratulacje Filip Zaborowski. Zajmował trzecie lokaty w wyścigach na dystansie 400 (3;44,21 sek.) i 800 m. st. dow (7;51,47 sek.). To już 77 i 78 medal mistrzowski zdobyty w barwach MKP Szczecin. Nasz multi medalista startował również w finałach na dystansie 200 m. st. dow. gdzie zajął 5 miejsce.

Równie dobrze  spisali się nasi młodzieżowcy. Oprócz 3 medali Karola, na podium ostrowieckiego basenu odbierali gratulacje:

1 miejsce

Sztafeta      4 x 50 m. st. dow. mieszana             1;34,98 sek.

K.Ostrowski, A.Kiełczewski, K.Rogowska, N.Fryckowska

2 miejsce

Natalia Fryckowska               50 m. st. mot.      0;27,40 sek.

Sztafeta      4 x 50 m. st. zm. mieszana               1;45,89 sek.

W.Kędzia, N.Fryckowska, K.Rogowska, K.Ostrowski

3 miejsce

Katarzyna Rogowska             50 m. st. dow.      0;25,36 sek.

Katarzyna Rogowska             50 m. st. mot.      0;27,45 sek.

Katarzyna Rogowska             100 m. st. zm.      1;03,34 sek.

Wśród młodzieżowców bardzo dobrze zaprezentował się Wiktor Kędzia, który konkurencję 200 m. st. grzb. ukończył na  5 pozycji (7 w seniorach).  Jego wynik 1;57,95 sek. oraz rezultat na dystansie 100 m. st. grzb. 0;54,56 sek.  to nowe rekordy klubowe. W seniorskim finale A, na 9 miejscu sklasyfikowana została  czyniąca stałe postępy juniorka Aleksandra Kupis, która 200 m. st. grzbietowym pokonała w czasie 2;16,16 sek.

Jedyny medal dla naszego klubu w mistrzostwach juniorów 17 i 18-letnich w ostatnim dniu zawodów wywalczyła Dominika Środa. Najdłuższy dystans imprezy – 1500 m. st. dow. pokonała w czasie 17;27,66 sek. Z tym wynikiem zajęła 6 miejsce w gronie seniorek. Po konkurencji 800 m. st. dowolnym nasza kraulistka sklasyfikowana została na 10 miejscu wśród seniorek i 6 w grupie juniorek, a w klasyfikacji juniorek w konkurencji 400 m. st. dowolnym Dominika zajęła  5 lokatę.