Ogólnopolskie Drużynowe Mistrzostwa Dzieci 10 i 11-letnich 28-29.05.2019 r.

Zwycięstwem reprezentacji MKP Szczecin zakończyły się dwudniowe Ogólnopolskie Drużynowe Zawody Dzieci 10 i 11-letnich. W obiekcie Floating Arena spotkali się zawodnicy z 10 klubów województw zachodniopomorskiego i lubuskiego. W obu rocznikach zarówno w końcowej klasyfikacji dziewcząt i chłopców, a także w punktacjach końcowych młodzi pływacy ze Szczecina zajmowali 1 miejsca. Łącznie we wszystkich konkurencjach nasi zawodnicy wywalczyli 22 medale. O sukcesie w punktacji drużynowej decydowały trzy najlepsze wyniki w każdej konkurencji. W kategorii 11-latków MKP Szczecin zgromadził 9952 punktów i wyprzedził rówieśników z MKS Znicz Koszalin (9595 pkt) i MKP Słowianka Gorzów Wlkp. (7959 pkt.) W kategorii 11-latków do zwycięstwa najbardziej przyczynili się:

Złoci medaliści:

Mateusz Fechner            100 m. st. grzb.

Maria Uriasz                      100 m. st. dow.

????????????????????????????????????

Mateusz Fechner

Maria Uriasz

Sztafeta 4 x 50 m. st. zm. dziewcząt (Karina Zabraniak, Zosia Kulec, Maria Uriasz, Weronika Rybarczyk)

Srebrni medaliści

Karina Zabraniak              200 m. st. dow.                oraz       200 m. st. zm.

Sztafeta 4 x 50 m. st. dow. dziewcząt (Maria Uriasz, Karina Zabraniak, Julia Glaubitz, Weronika Rybarczyk)

Sztafeta 4 x 50 m. st. dow. chłopców (Aleksander Wawrzyniak, Jakub Olszewski, Adrian Piórkowski, Mateusz Fechner)

Sztafeta 4 x 50 m. st. zm. chłopców (Mikołaj Parzy, Mateusz Fechner, Bartosz Krawczak, KJakub Olszewski)

Brązowi medaliści:

Karina Zabraniak           100 m. st. klas.

Mateusz Fechner          100 m. st. dow.

Mikołaj Parzy                100 m. st. grzb.

Bartosz Krawczak         100 m. st. klas.

DSC_4769

Bartosz Krawczak

Sztafeta 4 x 50 m. st. zm chłopców (Mateusz Rakoczy, Grzegorz Hanczewski, Maciej Kamiński, Maksymilian Grykień).

Punkty dla zespołu wywalczyli także: Maria Weltrowska, i Bartłomiej Mazurek.

W kategorii młodszej Zespół MKP Szczecin zgromadził 5151 pkt. i wyprzedził reprezentacje MKP Słowianka Gorzów (4342 pkt.) oraz MKS Znicz Koszalin (4165 pkt.) Na podium proszone były tylko dziewczęta. Trzy złote medale okraszone rekordami klubowymi wywalczyła Pola Gietka. Nowe rekordowe rezultaty w kategorii 10-latków to:

Pola Gietka

50 m. st. dowolnym      0;32,45 sek.

50 m. st. grzbietowym   0;37,27 sek.

100 m. st. zmiennym     1:20,98 sek.

Na najwyższym stopniu podium uhonorowana została także Anastazja Godlewska, która zwyciężyła w konkurencji 50 m. st. klasycznym, a także zajęła 3 miejsce na dystansie 100 m. st. zmiennym. Aż cztery medale – wszystkie srebrne zgromadziła Wiktoria Grzelak. Nasza reprezentantka zapunktowała na

Wiktoria Grzelak i Anastazja Godlewska

dystansach: 50 m. st. dowolnym, 50 m. st. grzbietowym, 50 m. st. klasycznym oraz 100 m. st. zmiennym. Duży wpływ na  wyniki drużynowe 10-latków mieli „punktujący”: Karol Dej, Aleksander Zalewski, Jan Warkocz, Artur Semczuk i Alan Szelążek. O pozycji naszego klubu w kraju dowiemy się po ogłoszeniu przez Polski Związek Pływacki zestawienia ogólnopolskiego po zakończeniu wszystkich zawodów strefowych.