XXXI Memoriał Marka Petrusewicza

Czworo naszych reprezentantów wystąpiło w finałach XXXI Memoriału Marka Petrusewicza we Wrocławiu. Z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej i wprowadzonych przez władze ograniczeń organizatorzy tradycyjnej  imprezy musieli przewidziane na dwa dni konkurencje pływackie przeprowadzić już w piątek. Pierwsze tak duże  i miejmy nadzieję, że nie ostatnie w tym roku zawody zgromadziły na starcie 700 zawodników ze 115 klubów. Wśród nich swoje możliwości sprawdzali także pływacy z MKP Szczecin. Miejsce na podium zapewnił sobie Filip Zaborowski, który w wyścigu na 400 m. st. dowolnym zajął 2 lokatę (3;49,74 sek.) ustępując o 4 sekundy Wojciechowi Wojdakowi. Filip na dystansie 200 m. zajął miejsce 4 (1;48,98 sek). W finałach młodszej grupy wiekowej (2004 – ) dwukrotnie walczył Jakub Szpaler. Oba starty zakończyły się na 5 pozycji, ale w porannych startach eliminacyjnych Kuba poprawił dwa rekordy klubowe 15-latków. Obecnie najlepsze osiągnięcia w tej kategorii to : 50 m. st. grzb. 0;27,08 sek., a 100 m. st. grzb. 0;58,36 sek. Wśród zawodników 16-letnich i starszych w wieczornych finałach trzykrotnie zaprezentował się Maciej Szmit. Nasz reprezentant zajął 6 lokatę w wyścigu na 50 m. st. dow (0;23,73 sek), 7 – 100 m. st. dow (0;53,14 sek) oraz 8 na 50 m. st. mot (0;26,28 sek). W finałach wrocławskiej imprezy mieliśmy również przedstawicielkę dziewcząt. Aleksandra Turkowska z wynikiem 1;15,32 sek. zajęła 7 miejsce w wyścigu na dystansie 100 m. st. klas. 1;15,32 sek).