Zachodniopomorska Liga Pływacka – 14.12.2019 Choszczno

Z 15 medalami powróciła z Choszczna nasza reprezentacja startująca w  Zachodniopomorskiej Lidze Pływackiej. Wśród zawodników z najlepszymi rezultatami imprezy znalazła się, aż trójka naszych młodych pływaków: w roczniku starszym Wiktoria Grzelak (za 200 m. st. dow.), a w młodszym Natalia Duda i Mateusz Hajdukiewicz (za 50 m. st. dow). Wiktoria dwukrotnie odbierała medale na najwyższym podium. Uzyskane przez nią rezultaty to jednocześnie nowe rekordy MKP Szczecin:  50 m. st. mot. – 0;34,68 sek. oraz  200 m. st. dow. – 2;31,62 sek.

?

Rekordzistka jest autorką najlepszych wyników klubowych wśród 10-latków na 7 dystansach. Pełną pulę zgarnęła nasza kolejna utalentowana pływaczka z młodszej grupy wiekowej Natalia Duda. W konkurencjach indywidualnych triumfowała w konkurencjach 50 m. st. dow. i 50 m. st. klas. a trzeci złoty medal wywalczyła w wyścigu sztafetowym 4 x 50 m. st. dow. wraz z rówieśnikami: Mateuszem Hajdukiewiczem, Krzysztofem Chabowskim-Palonka i Adamem Stachowiakiem. Nasz kolejny medalista   toł Mateusz Hajdukiewicz. Zwycięstwo na dystansie 50 m. st. dow. i 4 lokata na 50 m. st. klas. do bardzo dobre osiągnięcia przed kolejnymi rundami zawodów. Równie dobrze zaprezentował się  tym razem w roczniku starszym Jakub Olszewski. Kuba zwyciężył w wyścigu na 100 m. st. grzb. i zajął 5 miejsce na najdłuższym dystansie zawodów 200 m. st. dow.  Miejsca drugie wywalczyli: Adam Stachowiak (50 m. st. dow.), Aleksander Zalewski (100 m. st. grzb.) i Stanisław Tykwa (50 m. st. klas). Bardzo oryginalne medale za zajęcie trzeciej lokaty otrzymali: Alicja Nowak (50 m. st. klas), Krzysztof Chabowski-Palonka (50 m. st. dow.) i Michał Mroczek (50 m. st. klas). Zespół sztafetowy rocznika 2009 w skałdzie Wiktoria Grzelak, Karol Dej, Kuba Olszewski i Aleksander Zalewski zajął 2 lokatę.

?

W każdej konkurencji dyplomy otrzymywała  ósemka najlepszych zawodników. Wśród nich znaleźli się:

Karol Dej                        4 miejsce         200 m. st. dow.

5 miejsce         100 m. st. grzb.

Alicja Nowak                 4 miejsce         50 m. st. dow.

Jakub Makowski           4 miejsce         50 m. st. dow.

Michał Mroczek             5 miejsce         50 m. st. dow.

Iga Kłoda                         6 miejsce         200 m. st. dow.           8 miejsce         50 m. st. mot.

Dominika Włodarczyk  6 miejsce         50 m. st. mot.

Hanna Bartczak              7 miejsce         50 m. st. klas.              8 miejsce         50 m. st. dow.

Olga Furtak                      7 miejsce        100 m. st. grzb.

Natasza Michalczyszyn 7 miejsce         50 m. st. klas.